Ağabey barış ne yana düşer ?

12.01.2013 21:41:19
A+ A-

Ülkemizde 30 yılı aşkındır süren bir dil sorunu ile iç içe yaşamaktayız.Toplumumuzda değişik ön yargılarla bu soruna sıfatlar takılmakta ve bazende binlerce gencin ölümüne neden olan bu sorun yok sayılmakta ve görülmemektedir.

 

Sorunun adı ne olmalı? kart kurt diyenlerimiz var..Güney doğu sorunu olarakdillendiren bir kısım tayfamız var .Ermeni sorunundan tutun ,sokakta ki hareketliliği bir avuç çocuga indirgeyerek koskoca kolluk kuvvetleri çocuklarlamı ugrasıyor sorusunu sormayacagız sananlar var . ?Yoksa  diyerek devam etmekteyiz .Kafaları o kadar karıştırılmakta ki insanların değişik versiyonlarda insanlara kendilerine ait olmayan tepkiler yüklenip durmaktadır.

 

Vietnam tarzı yüklenen dizilerle olayı saptırmaya gidenlerimiz var.Elinde silah olmadan malesef güneydoğuda bazı köylerimizde asker sokağa çıkamazken ,bu dizilerde köylü kzııyla aska yakalanan komutanlar görülmektedir.Gülünç bir yan malesef.Orda bir halk var .Bizim son moda versiyon dizilerimizde ki gibi yabancı uyruklu olmayan daglarda gençler var ve orda ki halkın bire bir evlatları aynı kanı tasıyan çocuklarıdır.

 

Gerçeği görmek neden bu kadar zor oluyor ki.Günümüz de yine aynı sorunlar la karşılasıyoruz.Devlet Öcalanla mutabakata varıyor .Görüşmeler baslıyor.Bir yandan bir takım gazeteler demesin mi örgüt dagılıs sürecine girdi .Şu kadar militanı kaldı.Efendim daglııyor bu örgüt neden masaya oturuyorsun?Doguda ki insanların cocukları artık daga gitmek istemiyor sa sorun çözülmüsse sizden yana neden masaya oturuyorsun ?

Demek ki sorun çözülmemiş.

Bir de konuya artık Terör sorunu kavramını takmaktan vazgecmeli sayın Basbakanımız.Yasaklanmıs bir dil var ve isyan eden bir halk var.Bu Kürtçe ye salt bir özellik değil kim olsa başkaldırırdı.

 

Milliyetçilik bu bölgeyi bitirmenin panzehiri olmayan tek mikrobu olarak gündemde yerini halen almaktadır.Barışın bir yolu olmalı ve barıştan yana artık adımlarını bir yol üzerinde herkes göstermelidir.

Barış ne yana düşer biliyormusunuz?Kardeşlikten yana,yok saymamaktan yana çaba sarfedildiği yola yakın düşer.Bizim sokakta kardeşlik var.Bizim sokaga kin nefret tohumlarını ,ırkçılığı ,milliyetçiliği,üstün ırk olma özentisini sokmayacagız.Sizlerde sokmayın kardeşler.

Barış sokaktan yana düşer ..YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.