AKP?li mi olsam ne!

07.04.2013 23:47:14
A+ A-

 

Biz muhalif doğanların aidiyetsizliğidir; bir memlekete ait olmamak, bir cemaate ya da bir partiye taraf ol(a)mamak. Bir takım dahi tutmayız, tutamayız.

Eksiktir ya da yanlıştır, birilerine bağ(ım)lı olmak. 

Başkanlık sistemi tehlikelidir; Ortadoğululuktur, Kaddafi'yi anımsamak gerek Saddam'ı mesela ne biliyim Esad'ları, federatif yapı ise insanın değerlerini anlamayan coğrafyaların ahkam kesmesine alternatiftir. O halde iyi olan AKP'nin dayattığı mıdır? AKP dayatmakta mıdır?

Memleketin yüzde ellisine çok sövdük ya, bu kez işimize geldi diye arkalarından alkış tutsak yakışır mı bize. Sahi ya bize yakışan nedir? Doğruya doğru demek, yanlışa yanlış demek değil mi(?). 

Demokrasiye saygıda içimizi acıtsa da boynumuz kıldan incedir, düsturumuz budur ama Nietzsche demez mi; "demokrasiden anlamayanlara seçme hakkı vermek, kitap okumayı bilmeyenlere hangi kitabı okuyacaksın demek kadar ahmakçadır" bu ülkede kaç defa bu aforizmayı seslendirdim.

Amma velakin. Ama, Aması şu; isminin başına T.C. koyanlar, T.C. deyince asker, polis, gözaltı, ölümle eş tutanların hissiyatını bilmediler hala da bilmiyorlar AMA ne ironiktir ki hayat; şimdi onların iktidara getirdiği AKP T.C'yi isimlerinin önüne takı yaptıran olmuş. 

Ne olacak şimdi; muhalif bünyemizle o, T.C'cilerin yanında mı durmalıyız, AKP'li mi olmalıyız?YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.