Barış için HERŞEY yapılabilir!

06.01.2013 12:37:36
A+ A-

 

Bu vatandaşa sorma kampanyanız için çok teşekkür ediyorum daha önce kimse bana böyle bir şey için fikrimi sormadı.

 


         Bana göre barış için herşey yapılmalı! ''Herşey mi?'' diye sorulacak olursa evet bence herşey yapılmalı. Hele birde onca ölüm olduktan sonra dahi, onlarca yıl seçmesine rağmen barış hala gelmemiş ise o barışın gelmesi için acilen birşeyler yapılmalı. Biz buradan masa başında yada telefonlarımızdan yazıp takip ediyoruz ama orda yaşanan acıyı asla anlayamayız. Ben Kürd'üm siyasi hiçbir olayla ilgim yok aslında ama bu konuda bende çok ötekileştirildim tabiri caizse ikinci sınıf insan muamelesi gördüğüm oldu ama örneğin asla bu durum Roboski katliamında ölen bir kişinin ailesinin duyduğu acının milyonda biri bile etmez diye düşünüyorum. Her geçen gün yeni ölümler, o ölümlerin dolayısı ile dağa yönelmeler askere polise biraz daha nefret artar da artar bunun sonu gelmez. İlla Amerika mı gelip demokrasimizi (Amerikan demokrasisi) sağlasın?

 

 

       Kanaatimce çözüme değil yakın olmak başlarında bile değiliz açıkçası. Bu katledilen insanların sesi olan gazeteciler, avukatlar, sivil toplum örgütleri liderleri ve tabi özellikle belediye başkanları ve millet vekilleri içeride oldukça çözüme başlanmış sayılmayız bence.

 
      Söyleyecek, anlatacak şeyler yazmakla bitmez. Bence anadil eğitiminden başlanıp, özerk bölge verilene kadar görüşmeler yapılsın karşılıklı bir şekilde silah lanetinden kurtarılsın bu halk.
      İnşallah herşey herkes için çok daha iyi duruma gelir de rahat bir oh çekeriz....


YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.