BARIŞ İÇİN SEN DE UZAT ELİNİ

26.03.2013 21:56:27
A+ A-

 

                                     BARIŞ İÇİN SEN DE UZAT ELİNİ 


    Ülkemizin gelişimine katkı sağlamak, barışı desteklemekten geçer. Barış her dilde desteklenmeli ve barışı her kesim güvenli bir gelecek için sahip çıkarak desteklemeli.
Barışa kimin öncülük ettiği, hangi düşüncenin sahiplendiği önemli değil, kimin barışı sağladığı önemli.

  Barışa destek ülkemizin huzura kavuşması demektir.
Kardeşliğimizin pekişmesi demek,
Vatan topraklarımızın her yerinde huzur demek,
Güven demek,
İyi bir gelecek demektir.

 Savaşı sürdürmek, vatana topraklarında var olan topluma ihanettir. Tıpkı 1925'te annelerimizin ve kadınlarımızın dediği gibi, " Vatan için Evlatlarımız feda edilmemelidirler."  Yeni savaştan çıkmış genç bir ülkenin anneleri bu acıyı yaşayarak dile getiriyorsa ve biz bu annelerimizin evlatları olarak asla ve asla savaştan yana bir tavır sergilememeliyiz.

 Bu acıyı hiçbir yuvaya yaşatmamak için hepimizin "Barış için" bir adım atmalı barışa katkı sağlayanlara destek vermeliyiz.

 Kim ki kardeş kavgasına vatan birliği olan topraklarda kan dökülmesine sebep veriyorsa bizim asıl düşmanımız onların olduğunu bilmeliyiz.

 Barışı her dilde ve toplumun her kesiminde faydasını anlatmalıyız ki yaşamın kendisinin var olması demek barışın adı toplumun birlik ve beraberliğidir. Algı ve Toplum bilinciyle el ele omuz omuza, tıpkı ecdatlarımızın cephelerde omuz omuza verdiği mücadele ile o kudret azmiyle bizlerde aynı kardeşliği yaşatmalı ve devam ettirmeliyiz.

  Ülkemizin çağdaş ve ileri demokrasiye geçmesi bile barışın verdiği huzur ile güven gerçekleşir.
Barışın olmadığı hiçbir toplum;
Gelişememiş,
Zenginleşememiş,
Demokrasiyi, kendi toplumunun hiçbir kesiminde uygulandığı görülmemiştir.


Ülkenin kalkınması ve demokrasi barış ile sağlandığını ecdatlarımızdan bilmeliyiz.
Bizler birlikte savaşmış ve zafer kazanmış toplumun bireyleriyiz. Acımız kaderimiz bir olduğu için barışı kendimiz hepimiz sağlamalıyız.

Atalarımızdan aldığımızı çocuklarımıza ve geleceğimize devretmek için Barış için sende uzat elini diyoruz.İBRAHİM TAŞKIRAN

 

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.