Ben/e dair... Esmer nağmeler...

26.07.2013 00:43:53
A+ A-

1975  yılında dünya denilen gezegende 2780 rakımlı esmer coğrafyada buldu kendisini. Yaklaşık 38 küsür yıldır yaşam mücadelesi vermekte. Zorbalıklara ve beşeri yasaklara tahammülü olmayan bu zatın, bunun için k..nı kaldırmayan bir ruha sahiptir. Koyun sürülerinin olduğu ortamlardan haz etmez, olabildiğince bu ortamlarda da bulunur. Kalabalıklar arasında yalnız olmak hobileri arasında yapması gereken işleri en son güne sıkıştırmaktan büyük bir zevk alır. Bireyci değil, karışarak toplumcu gerçekçi yalnızlıklarda bir halt sanar kendini.  2 yıldır yaptığı işi sevemeyen tek insan olmasa da birçok insan arasında, hayalindeki mesleği icra edebilmenin mücadelesini içinde.

Bıkmadan Mohsen Namjoo, Siya Şeve, Cengiz Özkan (kavim düşmanlığı yapsa da) Erkan Oğur, Ciwan Haco dinler, İLKAY AKKAYA, yelda mohseni. En sevdiği film V for VENDETTA olup en az 4 defa izlemiştir. (max 10 defa izleyebilecek kapasitede, bunun adına psikopatlık diyebilirsiniz!) aralarda incir reçelini de serpiştirip duygusallaşan, şiirle pek arası pek iyi Renas Jiyan, Yılmaz Odabaşı, Cemal Süreya, Edip Cansever, Turgut Uyar, İlhan Berk, Ahmed Arif, İsmet Özel (ibne de olsa) Yılmaz Odabaşı, Zeynel Abidin Han, İbrahim Tenekeci, İskoyo Bûçik, Murathan Mungan şairleri takip eder.

Bu sıralar Franz Kafka'nın "Milena'ya Mektuplar"ına takmış vaziyette Bülent Akyürek'in ''İçinizdeki Öküze Oha Deyin'' kitabını abartı bulsa da beğendiği kitaplar arasında, son olarak 8 yıldır Marks'ın "Das Kapital" kitabını okumanın mücadelesini vermektedir.  Face ve Twitter da zaman geçirmek hem hobisi hem de fobisi haline gelmiştir. Bir dengbejden mem ile zini dinlemek gibidir gerçek dostları ile konuşmak. Ve lokmanın melheminden bir dirhem eksik değil yaşama umudu... Ve Kendi mülteci kimliğime İki kent arası kadar Yakın ve uzak...YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUMLAR

elbak2460 -

süpersiniz efem

0 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.