bıçak;

05.02.2013 01:20:44
A+ A-

 

Bıçak; avını yakalamak isteyen pek çok ilkçi insana yadsınamaz kolaylıklar sağlamıştır. Kesip doğramak hazmı kolaylaştırır, lezzeti artırır. Bugün bile ağır travmalar altında neredeyse kendiliğinden endüstriyel bıçakların altına giren avlarımız mutfak tezgâhında da yalnız kalmazlar.

Bıçak; cinayet için mükemmel bir araçtır. Besbelli avında başarılı bir ilkçi bunu keşfetmiş olmalı, Nitekim. Fakat bu halde ilk cinayetin taşla işlenme olasılığı (modern öngörü-yetersiz bilgi), bıçakla meydana gelmesinden çok daha yüksek görünse de, boğarak ya da yakarak işlenmesinden fazla değil gibi. Çünkü alet kullanmak ustalık ve beceri ister. Bugün bile 1/365 çalışan kasaplar hemşire aylıklarına bayram sürprizi yaşatmakta.

Bıçak; deyim yerindeyse!, çok kalmaz bize gösterir. Sırt mı?, kemiğe dayanan nokta mı?, Bir de Google dan geliyor… gibi kestiği yer mi?

Bıçak; küçük eşittir kasaturadan. Az yıldızlı kasatura bir gün cahilden korkutmak için erkeklik organının büyüklüğünden söz etmişti. Cehaletin erkini cinsel yolla bulaştıran fikirler kimin? Hâlbuki buharlı makinalar bıçaktan çok sonra. Kasaturalı kamasutra numarası yok ama evrilen buharlılar skin touch evreninde ayıp bırakmadı.

Bıçak; copy past: Bir de Google dan geliyor… gibi kestiği yer mi? o gün geldiğinde alet kullanmak ustalık ister.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.