Bir imzanızla hayat kurtarın!

16.01.2015 15:44:42
A+ A-

Her insan değerli bir varlıktır ve doğduğu günden itibaren bir çok hakka sahiptir. Ama ne yazıkki her insan aynı şartlar altında dünyaya gelmiyor ve bir çok ülkede insanlar mesela sadece fikirlerinden dolayı çok ağır, hatta ölüm cezalarına çarptırılıyor.

Dünya Af Örgütü (Amnesty İnternational) insanların yardım çığlıklarına çok etkili kampanyalarla destek sağlar. Bu kampanyalardan bir tanesi ACİL EYLEM KAMPANYASIDIR! Bu yöntemin amacı insan hakları ihlallerine çabuk ve etkili bir biçimde karşılık vererek, daha fazla ihlalin gerçekleştirilmesini engellemeye çalışmaktır. 

Acil Eylem, işkence görmekte olan ya da işkence tehdidi altında bulunan, acil tıbbi yardıma gereksinimi olan ve yargılanması olağandan hızlı bir şekilde gerçekleşen tutuklu ve hükümlüler için uygulanır.

Siyasi tutukluların, adil olmayan bir yargılama sürecinin kritik bir aşamasında mağdur olmaları söz konusu olduğunda uygulanır.

Kayıp edilen ya da ölüm tehtidi altında bulunan kişilerin hayatta kalmalarını sağlamak için uygulanır.

Terk etmek zorunda kaldıkları ülkeye zorla geri gönderilme tehlikesi altında mültecilerin Uluslararası Af Örgütü'nün çalışma alanına giren hak ihlallerine maruz kalmaları söz konusu olduğunda uygulanır.

Kısaca Acil Eylem, yaşama hakları ya da ruhsal ve fiziksel bütünlükleri tehdit altında olan kişiler için uygulanan bir kampanya tekniğidir. 

Sadece bir sanal imzanız ile hayat kurtarabilirsiniz! Bu videodan bir imzanın ne kadar önem taşıdığını izleyebilirsiniz (diğer bir yazımda da paylaşmıştım):

http://www.youtube.com/watch?v=yhdML9nGIHM

Aşağıdaki linkten üye olarak sanal imzanızla bu kampanyalara destek olun ve hayat kurtarın! http://www.acileylem.org.tr/index.php

UNUTMAYIN; her imza bir hayat demek!

Yerimizde oturup ve sadece üzülmekle kimseye faydamız dokunmuyor! Lütfen duyarsız kalmayın ve harekete geçin...

 

Saygılarımla, Arzu Şen

Resmi website ve iletişim: https://www.facebook.com/arzushenYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.