Birbirinize düşürülüyor muşsunuz... Yapma !

30.06.2013 11:52:25
A+ A-

Bizler bu ülkenin birlikte yaşarken , sırt sırta durabilirken en güçlü olan halkıyız.Bizleri birbirimize düşürmek için içerden dışardan çeşitli oyunlar oynanıp birlikteliğimize gölge düşürmek için çeşitli çabalarını ardlarına koymuyorlar.

Bunlardan biri ... Ethem Sarısülük için ölen birinin ardından yapılan yok o bayrak yaktı yok o dhkp-cli terörist gibi  yalan söylemlerdir.Bu söylemlerle sagcı kardeşimi solcusuna düşman etmeye , "Siz nasıl vatanseversiniz be" dedirtmeye yöneltiyorlar.

Bir başkası...Akp mitinginde anlık söylemlerle gündeme gelen insanlarımızı bunlar düşük seviyeli , bunlar kömüre makarnaya oy veriyorlar diye yaftalamaktır. Bu söylemler birlikteliğimizi yaralar. Buna karşı duracak yine solcu kardeşimizdir. Bu insanlar anne , baba ve sosyal toplumda bir kimsedir. Bu insanların bu hayattaki gurur ve onurlarını yaptığımız paylaşımlarla ayaklar altına almayalım.

Bir diğeri ...Camii de içki içildi diye bas bas bağırıyorlar.İçki içildi diye fotoğrafları paylaşılan gencin gazetlere çıkıp isyan etmesi "Babam bana soyismini değiştir" dedi diye aglaması , elindeki kutunun bira değil kola kutusu olduğunun tespit edilmesi bu içki içildi yalanlarını da bozdu.Yalan bozulsada sagcı kardeşimdeki algı değişti mi ?

Bilinmez lakin değişmeli.İçki içildi diye lanse edilen bu gençlik sizin düşmanınız değil , sizin karşı duracagınız hısmınız değil. Bu gençler omuz omuza durup saygı ile tartışıp siyasal ideolojilerinizi bir kenara bıraktığınızda tribünlerde omuz omuza duracağınız , cumalarda aynı safta yer alabileceğiniz , gün gelince askerde aynı nöbeti paylaşabileceğiniz insanlar.

Birbirimizi sert ve argo kelimelerle bezenmiş üsluplarımızla tahrik etmeyelim , tahrik edip düşman olarak kardeşinizi gösterenlere itibar etmeyelim.Birbirimizin saygı duyup kendimize kahramanlaştırdığımız liderlerimize saygı duyalım.Birbirimizinkini yarıştırıp bir yandan karalama propagandası yürütmek yerine saygı cercevesinde yad edelim.Eylemlerde yanlış bulduğumuzda birbirimizi ellerimizde satır ve sopalarla korumak yerine samimiyetiyle gönülleri feteden eylemlerle onları kendi aramıza davet edelim.

Kardeşlik , birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bütün söylemleri kim tarafından söylendiğine bakmadan eleştirebilecek denli duyarlı hale gelelim diye umut ediyorum.

Kardeşlik  birlik ve beraberliğimizin siyasal partilerle , ideolojik görüş farklılığı ile , dinsiz dindar söylemleri ile , Kürt Türk polemikleri ile bölünmemesi bizim elimizde gözüm. Bizim elimizde...

Biraz daha sağduyu...

Eyvallah...YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.