Bizim mahalle Kasımpaşa'ya uzak

31.08.2013 21:52:19
A+ A-

Sadece ben mi böyleyim bilmiyorum. Ama bu kadar karmaşa bana biraz fazla geliyor. İnsanlar olanlara kendince birer yorum getiriyor. Bugün bir arkadaşla sohbet ederken farkına vardım. Bu kadar karmaşa bizleri yorum yaparken savunmasız bırakıyor. Cem Yılmaz gösterilerinde anlatırdı gösteriden nasıl zevk alınabileceğini; konuları öyle acayip yerlerden birbirine bağlardı ki insanların bunları takip edebilmesi imkânsızlaşırdı ve bunun bir taktik olduğunu söylerdi. Acaba bunlar da birer taktik mi?

Örneğin ben kendi ülkem de barışı beklerken, benim güzel yöneticilerim Mısır, Suriye derken karmaşa için de barışı güme götürecekler herhalde. Bunu söylerken katliamlara kayıtsız kalınsın demiyorum tabi ki. Oyumuzu vermediğimiz halde başta ben olmak üzere birçok vatandaş, Başbakanın barış sürecinin başında bu kadar sağlam bir karakter koymasını takdir ve sevinçle karşılamıştık. Ama bugün baktığımız da birçok kaygıyla savaşmaya başlamış bir Başbakan portresi görüyorum. Ben Kasımpaşalılığımdan hayır gördüm buradan yürüyeyim tavrı içinde olduğunu hissediyorum. Biraz da dış politikadaki durumları kullanarak içerde sürdürmekte kaygı duymaya başladığını düşündüğüm barış sürecini biraz ikinci plana itmiş durumda.

İşte bakın bu kadar karmaşayla uğraşıp bunları sebep sonuç ilişkisi bağlamaya çalışırken savunmasız kalıyor insan. Bu ülkede yaşayan insanlara doğumla müjdelenmiş bir olgudur bu. Sen komplo teorileri ile yaşamaya mahkûm edilirsin ve bu sadece siyasi hayatınla sınırlı kalmaz en özel durumlarına bile yansır. O yüzden bu ülkede hiçbir siyaset işi açık seçik yapılmaz çünkü biz buna ihtiyaç duymaz hale gelmişiz ne de olsa komplo teorilerimiz var. Örneğin sorsam bu Ortadoğu neden bu hale getirilmeye çalışılıyor diye Allah aşkına bu ülke dışında kaç ülkede bana yüzlerce sebep sayabilirler?

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.