Bu ülkede muhalefet olmak

29.09.2013 15:01:58
A+ A-

Eğer bu ülkede muhalefetsen şişmeyi göze alacaksın. Çünkü iktidar da kim olursa olsun "düşüncesi fark etmez" seni tabiri caizse seni kabız eder bırakır ta ki dediğini yapana kadar. O zaman da muhalefet cırcır olmuş gibi durmadan sektirir ama bir şey değişmez.
Kusura bakmayın biraz normal tabirler olmadı ama maalesef durumumuz bu. Ve her gün bağırır bizim ülkemizde iktidar biz demokrasi için çalışıyoruz. Biz sizin babanızız. Ya Allah aşkına bunu biri bana açıklasın. Biz bu kadar saf bir toplumuyuz. Bizim değer verdiğimiz değerlerimizi birileri çıkıp kullanacak (fark etmez bu değerler, biri der Atatürkçülük, biri der Muhafazakârlık)  , biz de onlara destek verip başa getireceğiz sonra siz bekleyin zamanı geldiğinde biz size komut vereceğiz diyecekler. Valla ne güzel dünya.
Bakın bu dönem de adı bile " Demokrasi paketi" olan bir paket Demokrasinin D'si taşımayan bir yöntemle gün verip açıklayacağız deniliyor. Ya tamam da neyi saklıyorsunuz yada kimden saklıyorsunuz. Demek ki ben komutu vereceğim dediğiniz zaman geldi. Muhalefet ne yapıyor bu süre zarfında ne yapacaklar şişiyorlar. Ve bakın ben şimdi diyorum yarın tıpa açılacak ve sektirmeye başlayacaklar. Tabi haksız değiller ama el insaf sen bu kadar şişirirsen olacağı bu. Halk olarak inanın benim algıladığım ya da benim görüşüm bu işin hiçbir heyecanı kalmadı. Çünkü umut doluyuz ya  her seferin de hayal kırıklıklarıyla kalkıyoruz masa başından.
Koyun gütmek kolaydır. Sizce de biraz fazla koyunlaşmadık mı? Her gelen kendi düşüncesini kendi ideolojisini kabullendirmek istiyor. Bakın bu iktidar için söylemiyorum sadece kim gelirse bize aynı şeyi yapıyor. Hatta şimdiki yapılanlar Kürt meselesinde ki eksiklikler dışında bana yakın ve isteyebileceğim şeyler. Ama inanın midem kaldırmıyor. Çünkü hiçbir dönemde muhalefet yani farkı görüşlü insanlarımız rahat WC çıkamadılar. Benim başıma gelince rahatsızlığım nasılsa başkasına da yapıldığında da aynı rahatsızlığı hissediyorum. Bunları yaparak hiçbir zaman demokrasi getiremezsiniz. Halkı ne kadar koyunlaştırırsanız evet o kadar kolay kabul ettirirsiniz isteklerinizi ama bunun adı demokrasi olmaz. Muhalefeti şişirmek olur.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.