#DirenMısır ve #DirenTürkiye

28.07.2013 15:10:07
A+ A-

Taksim'den Mısır'a giden 5 yol
 
-Mısır'daki zulme sesini çıkartıp kendi ülkendeki zulme seyirci kalırsan
 
-Mısır'da insanların katili General Sisi'ye çağrı yapıp kendi ülkende öldürülen 5 gencin hesabını sormazsan
 
-Adeviye meydanındakine kardeşim Taksim meydanındakini ötelersen
 
-Taksim meydanında Mısır için toplananlara -ki eyvallah- izin verip Türkiye için toplananlara antidemokratik davranırsan
 
-Adeviye meydanını Musa'nın çocukları diye kutsayıp Taksim meydanını Soros'un çocukları diye lanetlersen
 
-Bırak Taksim'den Mısır'a gitmeyi Sakarya'ya zor inersin.
 
Erdoğan'dan tuzlanmış Mısırlı 5 gaf
 
Başbakan, Ramazan ayı girdiğinden beri katıldığı her iftar yemeğinde açıklama yapar oldu.Dur durak bilmedi.Her konuşmada astı,biçti,taş üstünde taş komadı.Verip veriştirdi.Medyaya salladı Batı'ya lafı koydu Ortadoğu'da yer alan karşıt grupların ne dini ne imanı kaldı.Velhasılı kelam en son Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) tarafından İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftar sonrası yaptığı konuşmadan yalnızca tek bir konuşmada Erdoğan kendi profilini "usta" bir mimar gibi özenle şekillendirip 5 konuda kendini anlattı.İşte o 5 konudan 5 cümle;
 
-Mısır'daki darbe yönetimi için  "Bunlar sadece kendi halklarına kükrer, kendi halklarına kahramanlık taslar, sadece kendi halklarını katlederler." dedi. (bakınız:gezi olayları)
 
-"BBC, CNN, diğer uluslararası medya; Mısır’da katliam yapılıyor, neden görmüyorsunuz?" dedi. (bakınız:ntv penguen belgeseli)
 
-Mısır'a destek olunmadığı bağlamında "Hani nerede Avrupa? Hani nerede AB? Hani nerede Avrupa değerleri? Sağa sola demokrasi dersi verenler, hani nerede demokrasi? Nerede demokratik değerler? BM nerede? " dedi. (bakınız:AB bizim içişlerimize ne karışır)
 
-"Mısır'da 100 bin insan orada öldürüldü, sesiniz çıkmadı. Hala susuyorsunuz. Nereye kadar? Ama şunu unutmayın ki yarın aynı şey sizin de başınıza gelebilir."dedi. (bakınız:Ali,Ethem,Abdullah,Mehmet,Medeni)
 
-"200’ü aşkın orada kardeşleri şehit edilirken, öldürülürken, 5 bine yakın kardeşi orada yaralanırken, Tahrir Meydanı’nda havai fişeklerini atmak suretiyle eğlenenler vardı." dedi. (bakınız:gezi olaylarında yaşanan sivil saldırı ve faşist içerikli twitler)
 
 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.