Diyetisyenler şişman, güzellik uzmanları çirkin

21.06.2013 14:12:11
A+ A-

Diyetisyenler şman,güzellik uzmanları çirkin,psikologlar deli, tenis federasyon başkanı tenis bilmiyor,bakanlar ağlak, müsteşarlar iş ve dil bilmez, genel müdürler düzenci, akademisyenler bilim dışında,eğitim sadece kıyafete kaldı, bezirganlar çok, filozoflar manyak, kürsüsünü korumak için doğruları görmezden gelen  profesörler,fırçadan tayinden korkan memurlar,emeksiz işçiler,ürünsüz çiftçiler.Of yordu beni..

Düzen hep aynı düzen bildim bileli, sadece düzülenlerin biraz değişmesi lazım. İster ''titre kendine gel de'' ister yaşasın halkların kardeşliği'' de ister insan olmanın erdemi de, ister doğa için,istersen hak için yada halk için de, ne fark eder insanlık için dedikten sonra.

Üzerimizdeki sidikli yorganı atmanın zamanı geldi de geçiyor. Prof. Dr. Ali Demirsoy'un dediği gibi ''Öldürücü bir madde geliştirmeye çalışan biri bilim adamı olabilir, ama kesinlikle öğretim üyesi olamaz. Çünkü bir öğretim üyesi, bilim adamı sıfatının yanında, topluma karşı sorumluluk duygusu da taşımalıdır..."

Hadi biz okumuyoruz toplum olarak okuyan aydınlar bizim yerimize düşünüp gidişata bir dur demesi gerekmiyor mu?  Zamanı gelmedi mi?

Az düşünmeye az farkında olmaya birazda hoş görüye ihtiyacımız var Toplumun ta en başındakilerden itibaren..AYTARYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.