Hasan Karakaya'dan 'akil'lik beklemek!

04.04.2013 18:57:20
A+ A-

 

Günlerdir tartışılan akil insanlar listesi sonunda açıklandı, pek memnun etmese de tahmin edilen birçok isim o listede vardı. Listenin en sürpriz ismiyse verilen fire sonrası yedek kulübesinden seçilen Akit Gazetesi yöneticisi ve yazarı Hasan Karakaya'ydı.

Peki Hasan Karakaya nasıl oldu da o listeye dahil edildi, daha düne kadar olası akil insanların ismini sayıp, hakarete varan yazılar yazan, onlara "sakil" diyen bir isim Baskın Oran'la nasıl çalışacak, Egeli vatandaşa nasıl bir barışı tarif edecek?

Hasan Karakaya ve gazetesi 28 Şubat andıç gazeteciliğinin yeni varisleri, sık sık aynı figüranlar ve aynı senaryoyla aynı filmi çekmeye çalışıyorlar.

Karakaya'ysa genel olarak çok sert ve küfürlü yazılar yazan bir isim, yazılarından küfür ve hakaretleri çıkardığınızda çoğu zaman geriye sadece boş parantezler kalır.

Karakaya'nın son hedefi günlerdir ortalıkta dolaşan tahmini akil insan listeleriydi... Akit yazarı birçok kişiyi isim isim vererek "Onlar, 'Akil adamlar' değil, 'Sakil adamlar'dır!" diyerek eleştiriyordu.

Dahası şimdi yan yana "barış" için çalışacağı bazı yazarları da "Bunlar PKK saflarında" diyerek hedef gösteriyordu.

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın açılış için gittiği kilisede mum yakmasını "gözümden kaçmış" diyerek görmezden gelen Karakaya ve gazetesi sırf zorunlu din dersini eleştirdiği için başörtülü bir yazarı hedefe koydu.

Hilal Kaplan'ın kilisede çekilmiş bir fotoğrafıyla "Bu nasıl Müslümanlık" diye günlerce yayın yapıp Kaplan'a etmedikleri laf bırakmadılar. Malum memleketin "iman ölçme" görevini onlar üstlenmiş...


Kaderin cilvesine bakın ki, şimdi o Hilal Kaplan'la birlikte akil insanlar Ege Grubu'nda çalışacak.

Hasan Karakaya herhalde "akil insanlar" listesine seçilemeyeceğinden çok emin olduğu için ya da kendisini oraya layık görmediğinden o listedeki isimlere erkenden tepki gösterdi, hatta hakaret etti.

Peki şimdi ne olacak, sinirlerine hakim olamayan "benim yazdığım namludan çıkan kurşundur" diyen bir yazar barış için ne yapacak?

Bence akil insanların işi gerçekten zor ancak Hasan Karakaya'nın son anda dahil olduğu Ege Grubu'nun işi daha zor. Çünkü onların vatandaştan önce Hasan Karakaya'yı "barış dili" ve "çözüme" ikna etmeleri gerekecek...

twitter.com/normalgasteciYORUMLAR

yakartop.. -

h.karakaya ve h.kaplan arasındaki polemik veya vakit ile h.kaplan arasındaki polemik, bildiğimiz yakar top oyunudur. sen bana pas at ben sana pas atayım. bu şekilde gündeme geliriz ve aslında zihnimizdekileri bu şekilde anlatma fırsatı buluruz. biraz daha açayım, karakaya ile kaplan aynı inanış biçimine baglılar. ikiside çıkıp inançlarını anlatıp taraftar toplamaya çalışsa, bu ülkede onlara pek fazla kulak asan olmaz. ama içlerinden biri farklı görünüp, diğeri tarafından eleştirilirse, eleştirmiş olan sanki bu ülkenin inancını temsil ediyormuş algısı oluşur ve eleştiriside görünüşte haklı bir zeminde oldugundan, bundan sonraki fikirleride hiç düşünülmeden kabul görülür. yani yapılmak istenen, fikirlerini kabul ettirmek için, danışıklı bir oyun serğileniyor. kısaca tiyatrodur..!!

0 0
taktik bir seçim -

ağaç baltaya demiş ya,sen beni kesemezdin ama sapın benden, buda öyle olmuş sanırım.bir çok kesim şöyle diyecek siz bizi ikna edemezdin ama hasan abi bizden. birde yorum yazana kadar akla karayı seçiyoz,daha basit bi sistem kurun.herkes üşeniyo sanırım

0 8
bir müslümanı ateist yapmak istiyorsanız -

ona akit okutun, çünkü akit islamı soğutmak insanlara kin nefret dini olarak göstermede nirvana, bunları okuyanlar da var nasıl ki sözcüyü okuyanlar gibi

8 37
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.