Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette!

13.07.2013 14:04:52
A+ A-

Yaklaşık birbuçuk  aydır yaşananlardan çıkardığım sonuç şudur..

İnsanoğlunun ruhunu besleyen,sevgi değil,öfke ve kindir. Hemde öyle bir öfke ki ucu bucağı yok,sınırı,üslubu yok,şiddeti çok. Bir aydır klavye başından kin kusan insanları izliyorum. İnternet sitelerinde,haber sitelerinde,video altlarında,heryerde. Peki sadece bir dakika durup düşünmek çok mu zor? Hiçbir şeyden haberi olmayan,doğuda da,batı da,nereye koysan hep çocuk olan çocukların olduğunu görmemek çok mu zor? Kanla beslenerek büyüyen öfkenin sonunda eline kan  bulaştıracağını bilmemek çok mu zor?

 

Değil...

Ancak,bunu kabul etmek zor. Çevrene kabul ettirmek zor. Kendi küçük pencerenden değil ,dışarı çıkıp bütün pencerelere bakmak zor.

Gezi direnişi göstermiştir ki,bir insanın ölmesinin zerre kadar umrunda olmayan "insan"lar var. Hayatlarına devam ediyorlar. Tamam kendinizi mahvetmeyin üzüntüden ama tabutun başında başını iki eli arasına almış,belkide hayatının en zor dakikalarını geçiren bir anneye,bir babaya,bir kardeşe,bir ablaya,bir çocuğa saygı göstermek zorundasınız. Ateş düştüğü yeri yakar evet,ama elini değilse bile parmağının ucunu ateşe yaklaştırıp,az da olsa hissetmek lazım.

 

Klavyesi dışında hiçbir alanda sesini yükseltemeyen öfke ordusunun askerleri kendi altlarına kin mayınlarını döşemeye devam ediyorlar.  En azından insanların acıları küllenene kadar kutlama yapmayın,bu ülkede yaşamıyormuş gibi davranmayın,üzülmeyin ama en azından sevindiğinizi de belli etmeyin.

Siz...hiçbirşey yapmayın.

Anladım ki,en kötü enkaz insanların beyninde olan enkazmış. Bir öfke enkazı...Altında insanca duyguların kaldığı bir enkaz.

"Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette.Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterli..."

 

(Bu yazıyı bloğumda 31 ekim 2011 Van depreminden sonra yayınlamıştım Gezi direnişine de uygun bir yazı oldu o kadar can gittikten sonra.....sürekli başa sarıyoruz)YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.