Hazmetmek, anlamak, büyümek

24.06.2013 09:31:27
A+ A-

Keşkeleri, amaları, çünküleri ,yanileri,neden? ve niçinleri ortaya serip yeniden tek tek sorgulasam, hayat hikayemi ortaya koymuş olurdum.

Korkularımız mı? Bu soruları sordurmayan ya da görmezden gelmemiz mi? Cevaplarını bildiğim halde bu soruları sormamızın nedeni nedir? İnsan oğlu kendine sorular sorabiliyorsa eğer, bildiği kadarı ile yaşamının gelecek veya geçmişinin biraz farkında değimlidir?

Cesaretle sesli düşünebiliyorsan, düşündüğünü yazılara dökebiliyorsan veya anlatabiliyor paylaşabiliyorsan,sen gibi düşünmeyen senin yazdıklarına söyleyecek söz bulanların da düşündüklerini, kızmadan yargılayıp yadırgamadan hazmederek dinlemem gerektiğini öğrendim sanıyorum.

Büyüdükçe, hazmetmeyi, sormadan yargılamamayı, birçok düşünce ya da eylemi yadırgamamayı öğreniyorum yavaş yavaş. Benim kadar sizinde, seninde hakkın var demeyi, ya da sizin gözünüzde neyse o demeyi, öğrendim ya da öğrenmeye gayret ediyorum.

Eskiden bok idim gübre olma yolunda ilerliyorum demiştim bir ara. Gelen tepkilerin bir çoğu gülme ihtiyacını karşılayan kişilerden oluştu. Oysa ben gülünecek bir şey söylememiştim. Halil Sezayi' nin isyanı gibi ''Gülünecek ne var?'' da demedim. Çünkü gülesi gelenlerin gülmesi kötü değildi.

Yağlı boya tablolarına çok yakından ya da çok uzaktan bakarsanız eğer, resmi çok iyi göremezsiniz belli bir mesafeden bakmanız gerekir resme.

Hayatı iyi görebilmek için ne uzak ne de yakın duruyorum, artık belli bir mesafeden bakıyorum hayata. Sizi iyi anlamak iyi dinlemek ve iyi görmek için bütün bu çabalarım.(şerefsizdeki egoya bak dedi biriniz)

Yoksa egom,bencilliğim ve kendimi beğenmişliğim bitmiş değil sadece bastırılmış durumda.Kavanozlarda tuzlanmış,pastörüze edilmiş gibi bir köşede bekliyor depreşmeye hazır bir şekilde.Ama kavonuzun kapağını kolay kolay açmamaya özen gösteriyorum. AYTAR..ETİKETLER: Haber, Haberler, hayat, Uzak, Resmi,

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.