İnsanlığın barışı kalbinden geçer

29.01.2014 17:19:52
A+ A-

Suriye'de yüzbinlerce kişi öldü, ölmeye de devam ediyor. Milyonlarca kişi evlerini terk edip mülteci konumuna geldi insanlar açlıktan ölüyor açlıktan ölmemek için ise kedi eti, köpek etiyle beslenmeye başlayan nice insan varken Dünya Cenevre 2'ye yoğunlaşıp çıkacak kararların artık utanç tablosu yerine umut tablosunun ortaya çıkmasını bekliyor.

Bu dünyayı biz insanevlatları hırs, kin, nefret, çıkar uğruna kirlettik  kirletmeye devam ediyoruz Bosna'yla, Cezayir'le, Myanmar'la ve daha birçoklarıyla kirlettik kirletmeye devam ediyoruz (en son örneklerden birisi Suriye). Yanıbaşımızda bir insanlık ölüyor dünya susuyor basit basit toplantılar yapıp çıkarlar uğruna savaşılıyor insanları kurtarmak için değil birbirlerinin çıkarları üzerine toplanıp o çıkarlar sağlandıktan sonra insan akla geliyor. Bu dünyanın utancıdır biz insanların yara izidir. Bu dünya öyle bir dünya ki biz insanların birbirlerinin acılarını kalplerinde hissetmemek kalplerimizdeki bu ortamlardan bir an önce uzaklaşmak istiyoruz çünkü korkuyoruz çünkü ödümüz patlıyor neden mi? Biz vicdanlarımızı eğitmeyi unuttuk delikanlılığı unuttuk insan olmayı kalbimizde hissetmeyi unuttuk.

Ama yeise yer yok! Biz nasıl insanlık olarak nasıl bir bataklığa batıysak bir çaresini bulup oradan çıkmasını da biliriz. Biz en nihayetin de insanız insanlıktan nasibini almamışlara bedelini ödetiriz. Yeter ki insan olduğumuzu vicdanlarımızda hissedelim. Biz birlikte tek bir vücut olduğumuzu hatırlayalım Yeter ki tek yumruk olduğumuzu birlikte güzel olduğumuzu hissedelim.

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.