Faşizme karşı omuz omuza!!

10.06.2013 23:49:39
A+ A-

Kardeşlik her şeye rağmen tüm umutlarla, el ele vererek geleceğin projesini bir dayanışma içerisinde beraberce yapmak ve çözmektir.

Bu dayanışmayı her ne kadar ki; alanlarda attığımız sloganlarla göstermeye çalışsak ta böyle Karşıt Düşünceler ile el ele tutuşarak kardeşçesine gezmeyi denemedik ve yapmadık. Çünkü Sistem bizi her zaman karşıt düşünce ile gösterdi.
Tüm bu sorunların altında yatan asil nedenler nelerdir? Biz halklar neden bir birimizi kardeşçe kucaklama yerine, iktidar sistemin politikalarına kendimizi alet ediyoruz.

İçerisinde olduğumuz bu dönemin Türk devleti ile PKK'nin arasında devam eden Barış Süreci'nin halen devam ettiği bir süreç olması, aynı zamanda halkların ülkede bazı haksızlıkları görerek, bireysel ve toplumsal Özgürlüklerine el konulmasına karşın "Taksim direnişi" ile sahip çıkma sürecidir.  

Taksim ile başlayan kısa zamanda Tüm Türkiye'yi saran direniş, ayni zamanda halkların ortak mücadelesi haline gelen "Taksim direnişi" Taksim´de direnen halk için Türkiye'nin başka yerinde Taksim ile dayanışmayı  güvenlik güçleriyle çatışarak ve ölümü göze alıyorsa ilk etapta burada iktidar kendisini sorgulamalıdır." Neden Halk Ayaklanması" diye.

Yıllardır Kürt halkını "Terörist" olarak gösterip  Türklerin antipatisini alarak karşıt bir düşünce yaratma içerisine giren ve halkı bir biriyle karşı karşıya getirmek için sarf ettiği sözlerine karşın, Kürt halkının direnmesiyle vermiş olduğu direniş mücadelesinde, iktidarın halklar arasındaki dengeyi bozma gayretini boşa çıkarmıştır.

Başta Başbakan RTE'nin ve kurmaylarının Türkiye'deki azınlık halklara karşı sarf ettiği haksızlıkları gidermek için "Barış Süreci" adi altında akil insan grubunu oluşturmasıyla beraber Ağız değiştirme Politikasını devreye sokarak  "Barış ve Kardeşlik" talimatları doğrultusunda, yıllardan beri PKK ve Kürtleri Terörist gösteren iktidar, şimdi Türklerin ve Kürtlerin birbirlerine karşı sempatilerini toplamaya çalışıyor. Bunu gören halk kendi aralarında bir sorunun olmadığını ancak iktidarın ve sistemin bölücü politikasına alet olduğunu öğrenmiş oldu.

Bundan dolayıdır ki; Doğu'suyla, Batı'sıyla, Kuzey'i ve Güney'inde yaşayan tüm halkların arasında hiçbir sorun olmadığı gibi Kürtlerin de Türkler ile hiçbir sorunu olmadı. İktidarların kışkırtmaları hariç.

Bugün Türkiye içerisinde kaynaşan kardeşlik,  AKP iktidarının korkulu rüyası haline gelmiş oldu Taksim Direnişiyle. Bir Diktatörün "Ben yaparım, Ben ederim, Ben bilirim" politikası AKP iktidarının koltuğunu yerinde salladığı görülmektedir.

Avrupa'ya yansıyan "Taksim direnişi" yabancıların da desteğini alarak AKP iktidarının diktatörlüğüne karşı Halk ile birlikte olarak dayanışma yürüyüş ve mitingleri düzenlediler. Almanya'nın bazı kamu alanlarında çalışan işçilerine "Taksim ile dayanışma  eylemlerine" katılmak için birer e-mail göndererek, resmi bir şekilde AKP iktidarına karşı olduğunu resmen göstermiş oldu.


Özcan Bozoğlu

10.06.2013YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.