Korku yılının bitmesi şerefine

06.01.2013 01:11:54
A+ A-

            2013 yılının tüm Türkiye halkları için barışın yılı olmasını dilemekle birlikte en çok da üniversite öğrencileri için 

bir barış yılı olmasını dilemek istiyorum.

         Türkiye'deki her özgür bireyin ya tattığı ya da birgün elbet  tadacağı biber gazı , tutuklanma ve unutulma korkusu haricinde üniversite öğrencileri okullarının onlar için hazırladığı uzaklaştırma, kınama, uyarı gibi cezaları da üniversite içinde attıkları her slogan sonrası merakla beklemektedirler.

          Size sadece teknik ve teorik bilgi dışında aynı zamanda bir dünya görüşü sunan üniversitenin daha sonra sizden yaptığınız şeyler için hesap sormuş olması öğrencide "Sen de mi Brutus?" ruh hali ile cevap buluyor.

         Yukarıda saydığım ve saymayı unuttuğum birçok sebepten dolayı 2012 yılı Y.T.Ü. için sözde barışın yılı olarak geçti tarihe. Tam olarak ismini söylemek gerekirse korku yılıydı bizim okulda. 

         Öğrenciler öyle korkutulmuş ve sindirilmişlerdi ki birçok öğrencinin tek bir nefes olabileceği ODTÜ'ye destek yürüyüşü bile destek görmedi öğrenciler tarafından.  

         Kapıdaki özel güvenliğin iett otobüsündekilerin tamamını indirip çalışmayan turnikelerden geçirmeleri ki çok değil ben mezun oluncaya kadar ne kadar salakça bir uygulama olduğu anlaşılacak olan uygulamasına bile bir kaç istisna hariç ses etmeyen bir okul benimkisi.

        Elbetteki bu olayların en önemli etkeni ise okul yönetiminin seçilmişler değilde atanmış ruh hali içinde olmasıdır. Şimdilerde rektörümüz twitterdan herşey öğrencilerimiz için ardın sıra tweetler atsa dahi ODTü ortak açıklamasından sonra duygusal olarak öğrencilerden kopuşu gerçekleşmiştir. 

        2013 yılında üniversite rektörlerinin öğrenci ve öğretim elemanlarına gerçek anlamada sahip çıkacağı  bir yıl olması dileğiyle....

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.