Kürtler ve Türkler Eşit midir?

25.01.2013 14:11:16
A+ A-

CHP milletvekilinin son konuşmasındaki eşitlik mevzusu çok dallanıp budaklanacak.

 

Madem herkes bu konuda konuşuyor iki kelamda biz edelim. Ne olur yani?

 

Aslında CHP'ye oy vermiş bir Kürt olarak öncelikle zavallı gibi hissettim kendimi. "Nasıl olur da siyasetle o kadar ilgilenmeme rağmen CHP'nin arka plandaki bu düşünce yapısının farkına varmadım" diye de kızdım kendime. Evet açıklanan bu düşünce CHP'nin dile getirilmeyen gerçek düşüncesidir.

 

Kurtuluş Savaşı'nda, Çanakkale'deki Türklerle omuz omuza savaşırken şehit düşen Kürtler boşuna ölmüşler anlaşılan. O zaman eşit miydik acaba? Ben bir Kürt olarak 10 yıl TSK bünyesinde PKK ile çatıştım. Yani şimdi ceylan derisi koltukta oturan, tek işi el kaldırıp AKP'nin kanun tekliflerine hayır demek olan bu insan bu vatanda benden daha üstün vatandaş olduğunu mu iddia ediyor?

 

Biz Kürtler bu bayrağa siz örümcek kafalılardan daha çok kan döktük. Bu devletin ay yıldızlı bayrağının bir sahibi de bizleriz.

 

Eşitlik sorusu kafatasçı zihniyetine değil, omuz omuza savaşıp kan dökmüş, can vermiş Kürt ve Türk milletlerine sorulmalı. Verilecek cevap kardeşliğin en güzel örneği olacaktır. Verilecek cevap sinsi kafatasçı zihniyetine atılan tokat olacaktır.

 

YAŞASIN TÜRK VE KÜRT KARDEŞLİĞİ

 

KAHROLSUN CHP'NİN SİNSİ KAFATASÇI ZİHNİYETİ.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.