Selamın Ritüeli

16.10.2013 15:27:35
A+ A-

Zaman dilimi algılarımızın tartabildiği süresiz aralıklardan geliyor. Kimi zaman geçmediği durumundan yakınırken , kimi zaman da çabucak geçtiğinden hayıflanırız..

İşte bu çelişkili algılarımızın isteklerimize göre şekillenmesini beklemekte başka bir medet umma biçimidir...Konu nereye gelecek? sorusunun sorunsallığı içimi kemirip duruyor ve yukarıda belirttiğim iki ayrı zaman algısının psikolojim üzerindeki bilinçli yaklaşımımın gerçeği daha da yoruyor. 

Samimi olmadığım ama selamına keyifle karşılık verdiğim bir İnsan'ın herhangi bir nedenden ötürü benden nefret etmesi,kin gütmesi,hakkımda ileri geri veryansında bulunması aklımın alabileceği en son vakalardan biridir. Yaşadığım tatsız olayların haklı ya da haksız yere ki kötü niyetle yapılmış hiçbir durumdan söz edilemeyeceği ibaresi ile söylüyorum zamanın kafamda nasıl da bir sınırsız yaraya dönüştüğünü tanımlaması için heralde en iyi örneklerden biri   derim.

Gelsin zamanlar ,geçsin zamanlar..

Şimdiki zaman yazdıklarımda geçti , yazacaklarım da var daha....

Sevgili zaman bugün,yarın ne olur bilmem ama kimin hayatına nerede reva olduğun görülmüş ise nasiplenmek adına da olsa İnsanlık varolduğundan bu yana nice düşmanların barışına şahitlik et . Nice alınmışların,nice küskünlerin,nice yaralıların... Anlaşılan o ki Selamı olanlar hâla tatlıya bağlayabilenlerdir.Selamı olanlar hâla biraradadırlar ve barınıyorlar.Yerin ve mekanın önemi yoktur onlarda. Selamı olanların her halikarda geçirdikleri zaman bir de Selamı olmayanların aslında geçmeyen zamanları ....

Bu ikilmeden çıkmak adına selamımı esirgemeyecek tüm canlara selamlar olsun...YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.