Şivan'ın sitemine sitemim!

27.11.2013 21:00:14
A+ A-

Bir düğüne gittiğinde, düğün sahibi tarafından karşılanırsın. Hizmeti ve ilgiyi onlar yapar. Ağırlamanın övgü ve de yergiler onlara yapılır. Düğün salonunun sahibinin karşılanmasına bakamazsın. Karşılar ya da karşılamaz. Karşılamak zorunda değildir. Ama eğer karşılıyorsa bu da sena ve de şansında bir "şey"lere verdikleri değerdendir. 
Düğüne gitmişsin, düğün sahibinin davetiyle... Sahneye çıkmışsın. Şarkılarını söylemeden evvel düğün sahibine övgüler saymışsın. Şarkını da düğünün formatına uygun olarak söylemişsin. Düetini de gene düğün sahibinin istediği kişiyle yapmışsın.
Düğünden sonra düğün solunu sahibi tarafından senin onuruna verilen yemeğe katılmış, ağırlanmışsın. Başka bir nedenle, başka bir yerde, başka bir kutlama için samimi bir şekilde davet edilmişsin burada. Davete daha cevap vermiş değilsin. İnsanlar bunu bekliyor.
Sen çıkmış övgülerini düğün sahibine yergilerini de hiç davetli olmadığı halde düğüne gelip seni karşılayan düğün salonu sahibine yapıyorsun. Her şey tamam, evet övgülerini düğün sahibine yaptın, slogan da attı bunun için, düğün sahibinin yerine de oturdun bir ara ama malmirato yergilerini neden başka yere yapıyorsun diye sorarlar adama.

 ETİKETLER: Haber, Haberler, , düğün

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.