The Hurt Locker

28.08.2013 19:40:28
A+ A-

Muhtemel bir işgalde üniversite prof'ü'sürlüğü titrinin, villanın, statü sembolü üç sıra koltuklu aracının, dinlediğin "batı" müziğinin, ayağındaki genç sivil postalın, oskar alan filmleri ve ''gavur'' kültürleri kronolojisini tersten sayabilmenin, seni vurmaya yetkili hesapsız uzatmalı itin biriyle aynı death metal parçada coşmanın seni kurtaramayacağına delildir bu film.

Kendini ya sevimli isgal askerlerine dvd satarken, ya da internetten bomba yapımı bilgileri indirirken bulursun, her yer İncirlik'tir. Bir demokrasi getirirler ki İran başına. Apache'nin yeni targeting mekanizmasının canlı deneğisindir bir tarlada. Delirmemek için, ''adanayi voghb'' için, intikamın en ucuzu için bıçağa ve muhammed suresi 4. ayete sarılırsın.

Bu şiddetin pornosu nette yayınlandıkça, daha fazla haçlı askeri görürsün ''enlisted'' olarak ve bar bar konuşan barbarların si-en-en, fox propagandacılarına gün doğar. Kestiğin tek bir kelle vahşet-ül dehşet uyandırır yüz binlerce burgerlik hayvanı bayıltıp kesen steril kasaplarda. Demosunu gençliğine oynattıkları savaş oyunlarının gerçek bombalarıyla anında kavurduğu yüzlerce insancık, G.W. Bush'un telaffuzuyla ''terrorist''tir.

Bugün içerde birbirini yiyen kendince birbirinden farklı ve bunda haklı tüm renkler texas'ın meksikalısı bir tıfılca, iki yıl sonraki üniversite parası mukabili birbirinin aynı hamamböcekleridir. Elinde M-16 olan, herkesi konserve kutusu sanır. Bir ülkede koladan kazanacakları, savaştan kazanacaklarının altına düşerse, yeniden kurarlar roma lejyonunu Cendere Köprüsü'nün yanına. Formül budur.

Sonra kiminiz alevi, kiminiz sünni, ya da kiminiz türk, kiminiz kürt olur, sırayla uçarsınız büyük bir vecdle. Sonra haliyle darwinsiz sosyal darwinizmden ne artarsa soyu sürer küçük amerika'da. Sonra kola reklamları başlar yeniden ve hayat muhtemelen sen olmadan devam eder.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.