Türkiye barış iklimini nasıl inşa etmeli?

05.10.2013 15:59:01
A+ A-

Merhaba!

İlk yazımla karşınızda olmanın verdiği gurur ve huzuru sizinle paylaşmak istiyorum.Paylaşmanın verdiği huzurun ötesinde bir huzur tanımayan bir genç olarak.

Başlıkla ilişkili olarak;Evet biz gençler şu zamana kadar paylaşmadıklarınızın günahını çekiyoruz.Hepimiz haberdarız ki ülkeyi bölmek isteyen hangi güç olursa olsun,araya vesveseler,husumetler sokmak suretiyle bir öteki psikolojisi vücuda getirme çabası içerisinde olmuştur.

Yıllarca bu vesveselere kulak tıkamak yerine kulak kabartan büyüklerimiz,kin biriktirmiş üstelik bu kinini öteki bellediği kardeşine kusmaktansa içinde bir dağ etmiş ve çocuklarına aktarmış;"bak evlat onlar şöyledir,böyledir,zamanla anlayacaksın zaten okulunda,işinde her yerde karşına çıkacaklar onlar zamanında bize böyle böyle demişler.Unutma emi evladım biz onlardan değiliz." en acısıda "biz onlardan değiliz" dediklerinde "peki baba biz kimiz onlar kim" diyemediğimizdir.

Evet bunca sokağa dökülme bundandır,bunca mizaha bürünmüş muhalif kelimeler bundandır.Peki anlamlandırılamayan bir durum var,ideolojileri bu denli farklı gençleri nasıl oluyorda aynı sokağa dökebiliyor Türk haneleri? İnanın bana o hani evlatlarının önüne "anneden set" çeken annelerin hiç biri evladının orda olmasından razı değil,ama bir o kadarda destekçisi bu durumun.Çünkü onların yapmak isteyipte yapamadığı,korktuğu şeyleri yapıyor bu gençler.

Ne mi yapıyorlar? "Biz" diyorlar "Biz sizin sınıflara ayırdığınız gençler olmayacağız,eğer husumetiniz varsa aranızda halletseydiniz,he halledemediyseniz de bizi birbirimize düşman etmeyin!Yeter biz başı kapalı olanlar,biz başı açık olanlar,biz dövme yaptıranlar,biz saçını rasta yapanlar,biz camiye gidenler,biz evet biz,biziz işte ve birbirimizi seviyoruz.Siz oynanan onca oyunu görmemiş olabilirsiniz biz gördük ve buna BİZ cevap vereceğiz"

Umutluyum çünkü artık gözünü açan bir neslimiz var.Umutluyum çünkü artık yavaş yavaş "Biz" oluyoruz...

"Biz"de görüşmek üzere.

Saygı ve selam ile... YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.