Ulusalcılar sosyalist midir?

22.06.2013 14:10:03
A+ A-

Bu soruya olumlu cevap veren çok sayıda, bilimsel çalışma ve değerli akademisyen bulunmaktadır. Hoşumuza gider veya gitmez, ulusalcı sosyalisttir, denilebilecek kadar yayın vardır. Neden sosyalisttir peki? Çünkü insanların eşit olduğunu, ilkeleriyle diğer canlılardan üstün olduğunu, diğer canlıların hizmet etmek için var olmaları gerektiğini, insanların özgür olduğunu ve kardeşçe yaşamaları gerektiğini savunur...

Neyse fragman bitti...

Ulusalcı asla insanları eşit görmediğinin farkına varmaz, çünkü Türk dışında insan olduğunun bilincine ulaşamayacak kadar bir mağaraya kıstırılmış, zavallı bir beyin taşımaktadır. Ulusalcı insani değerlerin ne olduğunu bilmez, çünkü sadece ilkelerden haberdardır, ilkeleri kimin koymuş olduğunun bir önem taşıdığından bihaber gibi davranması gerekiyordur. Ulusalcılığın ilkeleri Nasyonal Sosyalizm adı altında yazılmıştır ve bu Adolf Hitler'in vahşi faşizminden başkası değildir. Sosyalizmle tek alakası, isminde sözcüğü kullanmış olmasıdır ve Türkçesi ulusalcı sosyalizm olarak geçen, kendisini sol olarak tarifleyen, bir partinin bir kanadı halinde Türkiye'de palazlanan bir kesimdir.

Ulusalcıların sosyalist olduğunu söyleyen yayınlar, Nazilerle sınırlıdır ve değersiz bilimadamları Hitler'in yakın adamlarından başkası değildir. Kendisi gibi düşünenlerin insan olduğuna o kadar kör bir inatla bağlanmıştır ki, kendisi gibi olmayanları görüp kafası karışmasın diye, farklı olanları öldürme dahil her türlü yok etmenin yollarını arar. Çünkü ulusalcı, bir varoluş şeklinin adı değildir, ulusalcı olmayanların yok oluşunun adıdır. Kendini tanımlayacak hiçbir insani değer taşımadığı için, kendisini tanımlamak için diğerlerinde/ötekinde olanlardan faydalanır, ancak ötekinde varolan insani değer olduğu için de insanlığından şüpheye düşebilir, bu şüpheye karşı geliştirdiği savunma mekanizması, diğerini ortadan kaldırmaktır. Türkiye'deki ulusalcıların Kürtlerden, Ermenilerden, Süryanilerden, Rumlardan, Araplardan, dindarlardan, Alevilerden, mihellemilerden, Çerkezlerden ve daha bir çok halktan nefret etmesinin sebebi bu savunma mekanizmasıdır.

Ama tüm bunları yıllardır bilmeme rağmen neden bu gün ifade etme ihtiyacı hissediyorum? Sebebi şu; akademisyen kimliği bağışlanmış kişilerin sayısının artmış olması ve bunların faşizmi açık seçik savunmaya daha doğrusu saldırmaya başlamaları. Sosyal medyada Kürtleri imha operasyonu düzenleyenlere haddini bildirmem gerektiğini fark ettim... Diyarbakır'da Kürdistan futbol takımı formaları satılıyor ve polis buna müdahale etmiyor diyen akademisyen bozuntusu! Titre ve kendine gel, haddini bil. Kürt halkı sahipsiz değildir. Safsatalarınıza devam etmeniz halinde nefsi müdafaa gereği bu sayfa size haddinizi bildirmeye adanacaktır. Yaşasın halkların kardeşliği, ama siz değil, siz kardeş değilsiniz... Sizden daha hesap soracağız, bize ölümü göstererek sıtmaya razı olacağımızı mı sanıyorsunuz... Kemal Pir'in sözünü hatırlatayım: siz bizi işkenceyle korkutabileceğinizi sanıyorsunuz, oysa biz ölümümüzle kabusunuz olacağız...

YORUMLAR

Faşizm -

Yazdıklarınız National Sosyalizme tıpa tıp uyuyor. Hitler'de ben sosyalistim diyordu. Ancak Nasyonal Sosyalist. Sosyalistler internasyonalisttirler. Ne bir etnik grubun malıdırlar, nede gezegendeki sunni sınırları tanırlar. Yazınıozda belirtmişsiniz, bunlar mağarada yaşarlar, ışıktan akılları çıkar. İçeride kaldıkları sürece cesurdurlar, dışarısı onları korkutur. Çünkü dışarıda gürül gürül akan bir yaşam var. İşte o yaşamı anlamaktan korkarlar. Bırakın mağaradan çıkmasınlar.

0 4
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.