İyi ve doğru olanı yaptığını sanıyor!

04.12.2014 21:49:25
A+ A-

Üstelik de 'Üç Maymun' filmindeki rolü ile Cannes Film Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülüne de aday olmuştu!

Cumhuriyet filminde rol aldı.

72. Koğuş ve Keşanlı Ali Destanı yapıtlarında baş rol oynadı!

Broadway'da sahneye çıkma fırsatı buldu!

Mehveş Emeç gibi ünlü piyanist ile de sahne paylaştı!

Müzik kulvarı dışında sahne sanatı kulvarında da belli bir ivme kazanıyorken sen tut Erdoğan'a yağcılık olsun diye Berkin Elvan'ın annesine ithafen 'Erdoğan Berkin Elvan'ın annesini yuhalattı çünkü onun da ölmüş annesine küfredilmişti' şeklinde skandal yaratacak açıklamada bulun!

Doğru dürüst ilkeleriniz yoksa ve ilkelerinize taviz vererek adeta Üç Maymun'u oynarsanız sürekli, kısa sürede tükenmişlik sendrumuna girer üretemezsiniz!

Söz yazamazsınız!

Beste yapamazsınız!

Yavuz Bingöl'den bahsediyorum..

Yahu! sana ne Erdoğan'ın küfüründen. Onlarca avukatı var adamın. Üstelik Cumhurbaşkanı olmuş bir kişinin küfürlere de tehditlere de hoşgörülü olması gerektiğini biliyordur heralde.

İyi bir söz yazarı besteci ve iyi bir yorumcu olabilirsiniz, ama iyi bir sanatçı olmak ayrı şeydir.

Sanatçı duruşu diye bir şey vardır niteratürde.

Sadece sanat camiasında değil, yazanlar ve çizenler için de aynı şey söz konusudur.

Anladık! sağ-sol kırk yıl önce Amerikanın projesi dahilinde geliştirilmiş olan görüş farklılıklarıydı. Kaos yaratılsın terör ortamı yaratılsın ardından askeri darbe gerçekleşsin ve 24 Ocak kararları meclisten geçirilerek serbest piyasa ekonomisi uygulansın, dolayisi ile emperyal güçler kazanımlarına kazanım katsınlar!

Basit anlatımla sağ ve sol budur.

Ülkede Sağ ve Sol kavramları tarih olup bitmiş olsa da dünya niteratüründe Sağ ve Sol görüşler İyiler ve kötüler diye ikiye ayrılmış durumda (İyi veya kötü de demeyelim. Bir taraf iyiliklerden eşitlikten adil davranışlardan yana, diger tarafsa daha baskıcı daha şiddet yanlısı daha adalet duygusundan yoksun)

Bi dönem Sol değerlere inandığını bildiğimiz Yavuz Bingöl şimdi hangi değerlere inandığını kamuoyu bilmek ister!YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.