Tiyatro bizim ata sporumuzdur!

06.12.2014 10:03:55
A+ A-

Uluslararası güreş hakemi Şevket Demirkaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürlüğüne atanmış... Allah bir insana "yürü ya kulum" dedi mi durdurulamıyor ya, Müdür Bey de öyle yürümüş gidiyor işte. Bir sonraki ataması neresi olur kestirebilene aşkolsun...

Ben güreş ile tiyatro arasında bir bağ kuramadım ama biliyorsunuz bunun hiç bir önemi yok. Kuran kurmuş, atayan atamış. Bize soran var mı ki?

Türk futbolunu tiyatroya döndürenler hele bir de güreşimize el atalım demiş olabilirler.  Nasılsa spor, siyaset, sanat iç içe... Ya da birileri " oralar, buralar hepsi benim" diyor.

Futbolumuz eğer bir tiyatro oyunu olmasaydı, geçtiğimiz hafta lig maçlarında herkesin izlediği ve direkt kırmızı kart gören iki futbol oyuncusu Emre Belözoğlu ve Mustafa Pektemek nasıl bu hafta sahada olacaklardı değil mi? Direk kırmızı kart için, kara kaplı defter en az 2 resmi maç dermiş. Kim takarsa artık onu. Hemen kılıfına uydurup, yazan yazmış senaryoyu. İyi oynamalardan başka ne diyebilirim ki? Hafta sonu bu iki futbol oyuncusunu seyredip alkışlayacak bizlere de aşkolsun....

Spor gündemini yakından takip etmeyen sanatsever arkadaşlar, güreş hakeminin tiyatro müdürü olmasına şaşırmış olacaklar ki, çok konuşup yazılmış sosyal medyada. Oysa, biz sporseverler artık hiç bir şeye şaşırmıyoruz bu memlekette. Sanatsever arkadaşlar,  Futbol Federasyon başkanının asıl mesleğinin ne olduğunu belki de bilmiyorlardır. Futbol ile ne kadar alakası varsa futbol federasyon başkanının, güreş hakeminin de tiyatro ile o kadar alakası var. O sebebtendir ki, tribünlerimiz bomboş, kulüplerimiz borç batağında, Milli takımımız diplerde, bazı takımlarımız Edirne'den ileriye gidemiyor.

Yeni  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürü Şevket Demirkaya kimdir? Hakkında internette yazılanlardan daha fazla bilgi sahibi değilim. Yine görsel olarak  aşağıdaki resimden başka bulamadım. 

 

 

Haberi duyunca Tubitak ataması aklıma geldi ama 17-25 Aralık yolsuzluk davası hakkında yazmak yasak sanırım. 

Neyse...

Biz de işler böyle... Deve hesabı... Bu kadar yoğun gündeminiz arasında lafı fazla uzatmayayım. Hem belki de bizim bilmediğimiz bir şekilde, tiyatro ata sporumuzdur.

Buralarda hiç bir şeye olmaz dememek lazım. Sonuçta herkes işi bilir, her konuda ahkam kesebilir. Güreş hakeminden tiyatro müdürü, tüpçüden futbol federasyonu başkanı, doktor ve kabzımaldan en iyi hakem, Acun Ilıcalı'dan Adriana Lima'ya koca bile olur. Olsa da olmasa da...

Ben de bi'ara dizilerde oynayı vereyim dediydim ya... Pek anlamıyoz gari....Bu işler ince olup duru ARKA'deşler !

http://www.cevdetaykandemir.com/

Cevdet Aykan Demir

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.