Seks işçiliği devletlerin heteroseksist politikalarının neticesidir

Seks işçiliği devletlerin heteroseksist politikalarının neticesidir LGBT
5,0
21.10.2013 17:46:47
A+ A-

Çünkü devlet diyor ki, "Kadınsan kadınlığını bileceksin, LGBT isen ahlaksızlardan bana ne!"

Transseksüel seks işçisi Cansel'e göre de, transeksüellerle beraber olanlar bastırılmış eşcinseller. Müşterileri arasında kadın iç çamaşırları giyen erkekler, üç-dört çocuklu olup da eşcinsel olduğunu sadece onunlayken kabul eden aile babaları, polis, doktor, profesör ya da savcılar varmış. Tecrübeyle garanti anlayacağınız insanların iki yüzlülüğü ve bastırılmış eşcinsellikleri.

Cansel, yanlış bedende doğduğunun farkında olan ve bu durumu Allah'tan geldiğine inandıkları için kabul eden bir aileye sahip olduğu için şanslı bir transseksüel. Şanssızlığı homofobik, tansfobik bir devlete sahip olduğu için, askerlik yoklamasında eşcinselliğini ispat etmek için makatının fotoğrafının çekilmesi, bu esnada taciz edilmesi ve seks işçiliğine mecbur kaldığı zorlu bir süreç.

Transseksüellerin seks işçiliği yapmasının sebebi, devletin onları çaresiz bırakmasından başka bir şey olabilir mi? Çünkü LGBT hakları diye bir şey yok bu ülkede. Can güvenlikleri yok, ekonomik güvenceleri yok. Transseksüellerin, eşcinsellerin ahlaksız olarak hedef gösterildiği bir ülkede, işverenlerin onlara iş vereceğine inanacak kadar iyimser olan var mıdır acaba? Cansel de önce gündelik temizliklere gitmiş, komilik, hademelik, aşçılık falan yapmış ama geçinemediği için kendisini seks sektöründe bulmuş.

25 yaşında ameliyatla kadın olmuş. O da aşkı tatmış ama LGBT'lerin heterosekisist bir dünyada aşk garantisi olabilir mi? Aşk defterini kapatmış anlayacağınız.

Cansel de her LGBT gibi şiddete ve gaspa maruz kalıyor, tecavüze de uğruyor ama devlete güvenmediği için sesini çıkaramıyor. Çünkü karakolda bile şiddete maruz kalıyor, cinsel tacize uğruyor. Ve üstelik polise mukavemet yüzünden davalarla yıldırılıyor. Cansel, "Böyle bir polise, yargıya, devlete nasıl güvenirim?" diyor. Kim güvenir ki?

Çok yakın bir arkadaşı artık seks işçiliğini kaldıramadığı için intihar etmiş. Seks işçiliğine keyfi gözle bakanlar acaba hiç seks işçiliği yapmış mıdır?

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.