Duayen gazeteci Uğur Dündar mesleğini mi bırakıyor?

03.09.2014 12:53:20
A+ A-

En güzelini düşünmüş!

En iyisini yapmaya karar vermiş Uğur Dündar.

İzmir'e yerleşiyormuş..

Akıllı zeki ve duayen gazeteci Dündar en doğru kararını verdiğini düşünuyorum.

Haftada bir televizyon programını da sürdürecek olan usta gazeteci, sanıyorum mesleğini tadında bırakmak ve zirvedeyken noktalamak istiyor.

Bence de en güzeli..

Uğur Dündar, tek kanallı siyah-beyaz televizyon yıllarında izleyiciyi mıknatis gibi çeken programlara imza atıyordu. Özel kanalların yayına başladığı süre itibariyle de başarılı çalışmaları ardısıra devam etti.

Programlarında, genelde sistemin kendi içinde oluşturmuş olduğu çarpık ve olumsuz gelişmelere yer veriyordu.

Zaman zaman da tartışma programlarıyla seyircisiyle buluşuyordu..Özellikle seçim öncelerinde rakip siyasi parti liderleri ile bir araya gelip karşılıklı tartışma programlarıyla hem toplumu bilgilendiriyor hem de sandıkta doğru karar vermelerine yardımcı oluyordu..

Kısacası aykırı ve farklı programlar yapıyordu Dündar.

Demokrasinin gerekliliklerinden bir tanesi de bu zaten!

Şimdi ülke ve dünya bambaşka bir yörüngenin içine girmiş durumdadır!

Sanmayın ki, ülkede oluşan tek adam modeli Erdoğan'ın seçimidir. Hayır! Yeni dünya düzeninde global politika global ekonomi programı içinde, her ülkeye ve her ülkenin liderlerine ayrı ayrı roller verilmiş ve her lider kendi rölünü oynamaktadır, hepsi bu!

Bu nedenle sürekli eleştirmiş olduğumuz yargı-adalet ve politik sistemlerin olumsuz yansımaları tamamen global ekonomi ve global politikaların ürünü olduğunun altını çizmek isterim.

- 'Efendim başta medyayı ele geçirmişler! efendim yargı bağımsızlığı adeta yitirilmiş durumda! efendim yandaş gazeteci dizboyu! adalet-hukuk işlemiyor! efendim ihale yolsuzlukları en üst boyutlara ulaşmış durumda!' diye öfke duyar bir an önce olumsuzlukların düzelmesini isteriz.

İsteriz de hani nerede şeffaflık?

Nerede sorgulamak?

Global ekonomi modeli ve politikalar bunlara izin vermemekte ve Uğur Dündar gibi duayen program yapımcıları da sistem tarafından susturulmak istenmektedir!

Birkaç köşe yazarı 'devran dönecek' beklentisi içinde umutlarını taze tutmaya çalışsalar da devranın artık dönmeyeceği ve devranın bundan böyle de aynı şekilde devam edeceği görülüyor.

Sevgili Dündar'ın da bu gerçekleri görerek mesleğini tadında bırakmayı düşündüğünü düşünuyorum..

Dedim ya en iyisini yapıyor İzmir'e yerleşmekle..

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.