Gazeteciler direniyor!

17.04.2014 14:57:28
A+ A-

Gazeteciler  işten atılıyor, gazeteciler işsiz. Ama gazeteciler umutsuz değil! Gazeteciler direniyor, yanyana kolkola medya patronlarına meydan okuyor.

Karşı gazetesi emekçileri direnişlerini kararlılıkla sürdürüyor.  Gazete'nin patron tarafından kapatılmasının ardından haklarını almak için, Zeytinburnu'ndaki  gazete binasından ayrılmama kararı alan çalışanlar, eylemlerini beşinci gününde sürdürüyor.   Sadece işleri elinden alınan 91 Karşı çalışanı direnmiyor bu binada, mesleğine  sahip çıkan gazetecilerden tutun mahalle sakinine kadar herkes burada.

Akşam saatlerinde daha da kalabalıklaşıyor burası. Haberlerini baskıya veren gazeteciler soluğu Karşı'da alıyor,  işçiler evlerine götüreceği ekmeği buraya getiriyor, annelerden mesajlar geliyor, gençlik buraya akıyor. Tıpkı Gezi'deki gibi bir dayanışma örgüsü içerisinde her şey.   Gezi'deki haklı direnişimiz nasıl gün gün büyüdüyse, Karşı'daki direnişimiz de büyüyebilir inancındayım.

Gazetecilerin artık kaybedecek hiçbir şeylerinin kalmadığını düşünüyorum bu satırları yazarken.  Gerçeğin peşinden koşan, hayatını halkı bilgilendirmeye adayan gazetecinin elinden kaleminin alınması bir ayaklanmanın nedeni olamaz mı?  Her gün işten atılmalarla uyandığımız bu dönemde,  gazetecilerin örgütlenmekten başka bir kurtuluş yolu var mı? Bugün Karşı'daki arkadaşlarımız, yarınsa sıra sende, bende, hepimizde!  Kendimiz için, hayatımız için, tüm toplum için Karşı'daki onurlu direnişe sahip çıkmalı, sesimizi yükseltmeliyiz.

Hadi, daha ne duruyoruz, yaşamı(mızı)  avuçlarımıza alma zamanı gelmedi mi!

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.