Herşeyimizsin Ekin Koç!

19.08.2013 02:05:35
A+ A-

Selamlar ey okuyan...

Bugün bomba gibi bir isim var blogumda. hani insanın boğazı düğüm düğüm olur ya, işte tam o moddayım. Heyecanınızı duyar gibiyim. emin olun şuanki heyecanım sizlerle aynı. Bildiniz! "Ekin Koç"u anlatacağım.

Ne yazsam nereden başlasam.. 

Buldun bir başlık, onun üzerinden yürüyelim.. nereden buldun bu başlığı be abi? diye soranlar için herzaman ki gibi yanıtım hazır. Ekin Koç'u az sonra tanıtacağım ama kısacası Ekin Koç "Mutluluk"tur. "Sevinç"tir. "Hüzün"dür. Her anımız, her saniyemiz demektir. Herşey demektir o! Herşeyimizsin Ekin Koç!

Gelin! hep beraber Ekin Koç'u tanıyalım.

Ekin Koç, 1992 yılında Antalya'da dünyaya gelmiş çok başarılı bir dizi oyuncusudur. O; şu sıralar Sana Bir Sır Vereceğim'in "Tilki"si. 

Ellerim titriyor yazarken.. inanın üzerimde öyle büyük bir yük varki. kelimelerle tarif edilemez. Bir yandan böyle başarılı bir oyuncuyu anlatmanın mutluluğu ve heyecanı, diğer yandan Ekinist'lerin baskısı ve onlara harika bir yazı çıkarma umudu, heyecanı.. sürçü lisan edersek affola.

Ekin Koç... efsane o! Sana Bir Sır Vereceğim'deki bütün sahnelerini izledim yazıyı yazmadan önce. Ve dünkü "Demet Özdemir" yazısında ki tezimi yinelemiş oldum. Televizyon dünyasının yeni efsaneleri yeni nesilden yetişiyor. Ekin Koç gerçekten harika ve göz doldurucu bir özelliğe sahip. Karakterinin de verdiği ağır bir yük olmasına rağmen, her zamanki gibi farklılık yaratmayı başarıyor. Dizinin ilk 3 bölümünü izlemedim sanırım. Gerçekten o zamanlar bile o kadar çok duyuyordum ki Ekin Koç ismini. ama asıl değerini izledikten sonra anladım. Biyografisini araştırdığımda ilk dizi projesi olduğunu gördüm ve şok oldum. Aman Allah'ım! nasıl olur? böyle bir yetenek daha önce nasıl dizilerde yer aldırılmamış... şaşırıyorum.

Geleceğin "Tarık Akan"ı... Ekin Koç!

Abartıyorsun be abi diyeceklerdir. Ama bir oyuncuda olması gerekenlerin çok fazlası var Ekin'de..

Sayayım mı onu farklı yapanları?

1- Yakışıklı (Genç Kızların Yeni Sevgilisi) 2- Muhteşem Oyunculuğu 3- Samimiyeti ve İlgisi

Gelelim büyük usta Tarık Akan mevzusuna. güzel bir benzetme olduğunu düşünüyorum. Çünkü artık Türk televizyonlarına bu kadar yakışan ve bu kadar yakışıklı bir oyuncu yetişmiyordu. Bu tezimi çürüten isim Ekin Koç oldu. Neden olmasın dedim sonra? Çok başarılı, çok enerjik ve çok bağlayıcı bir arkadaş Ekin.

AYTİL (Aylin-Tilki) Çifti... En eğlenceli kısım başlıyor.

 

Bakar mısınız şu uyuma.. şu endama ve şu zarifliğe?

Bu saydıklarımın kat kat fazlasını taşıyan iki isim... Demet Özdemir ve Ekin Koç. Fox TV ekranlarının "ölümsüz eseri" Sana Bir Sır Vereceğim'in "ölümsüz" iki karakteri... Aylin ve Tilki.

Artık Tilki'den mi yoksa Aylin'den mi kaynaklanıyor bilemiyorum ama hem çok iyi anlaşıp, hem anlaşamayan ama hep birbirilerine destek olan bir çift. 

Türkiye onları çok sevdi. Sevilmeyecek gibiler mi? aslında yukarıdaki resim basit bir resim normalde olsa. ama işin içine Ekin Koç ve Demet Özdemir ikilisi girince bu resime çok fazla yorum yükleyebilirsiniz. Uyurken bile enerjilerini insana geçirebilen isimler. Ufacık bir kadraj fakat kocaman yürekler, kocaman oyunculuklar. hayret ediyorum. Dediğim gibi bu çift ölümsüz olarak kalplerimizde yer edindi. Saygılar!

 

"Ekin Koç" çekiciliği diye birşey var. bahsettiğim çekicilik düşündüğünüzün çok aksinde birşey aslında. Erkek-Kadın farketmez 7'sinden 70'ine herkesin sevdiği ve bağlandığı bir isim Ekin. O çok farklı. Kimi zaman duruşu ile bile insanları etkilerken, kimi zaman resmiyet birden samimiliğe dönüşüyor ve hayranları arasındaki iletişim o kadar güzel bir hal alıyor ki.. tadından yenmiyor.

Ekin için karakter çok doğru bir seçim...

Biraz serseri ruhlu, özel güçleri olan, kendi kendini görünmez yapabilen bir karakter Tilki. Aslında farklı olmak ve farklı roller Ekin Koç'a çok yakışıyor. Gençliğinden mi bilinmez ama pozitif enerjisine hayranım.

Efsaneler ölmeyeceği gibi, Ekin Koç'ta bir efsane olduğu için daima kalbimizde....

Genç kızların yeni sevgilisi Ekin Koç... Ayrıca sosyal medyayı çokda iyi kullanan birisi. Genç kızların ona yazdıklarını görüncede yukarıda yazdıklarımın hiçde yanlış olmadığını göreceksiniz. Evet! boşuna demiyorum Geleceğin "Tarık Akan"ı diye. gerçekten çok yakışıklı. Ekranlarımızı süsleyen ve umuyorum bundan sonra da daha çok süsleyecek Ekin!

Ekin Koç beyaz perdeye...

Buyrun! bu da benden olsun. Dizilerdeki aktifliği ve harika oyunculuğunu harcamamak adına kendisini Beyaz perdeye davet ediyoruz. ben ve hayranları. Türk dizi sektörünün ihtiyacı olduğu kadar Türk sinemasınında gerçekten böyle bir isime ihtiyacı var. Kocaman bir sinema perdesinde oyunculuğunu izlemekten hiç sıkılmayacağımız bir isim. Saatlerce olsa da izlesek dediğimiz türden.

Oscar Sahnesinin gelecekteki en iddialı erkek isimlerinden birisi Ekin Koç. Kafamdaki Oscar'a layık bayan oyuncuları zaten saymıştım fakat erkek karakter olarak Brad Pitt'den neyi eksik? fazlası bile var dediğinizi duyar gibiyim. Umarım gelecekte o sahnede görürüz. Gururumuzsun Ekin Koç!

Ekinistler'i ile yerin çok ayrı bizde Ekin...

Kocaman bir aile. hepsi birbirinden tatlı, hepsi çok güzel bir kalbe sahip arkadaşlar. Onlar "Ekocan"larının "Ekinist"leri. Sanal alemin en büyük ailelerinden. Elimden geldiğince hepsini takip etmeye çalışıyorum. Gerçekten gerek Ekin Koç'a, gerek Demet Özdemir'e olan ilgileri ve alakaları, gerek ise AyTil çiftine olan ilgileri ile harikalar. Hergün En Çok Konuşulan Listesinde Ekin Koç. Böyle sevenleri olduğu için gerçekten şanlı. Asla yarı yolda bırakmayacak kocaman bir aile Ekinistler. Elimden geldiğince hep yanınızdayım ve iyiki varsınız.

Sorular, istekleri doğurur..

Ben ve Ekinistler ortak isteklerimizi belirledik. Ekin Koç'un özellikle "Twitter"ını daha sık kullanmasını, ayrıca "Ay-Til" çiftinin resimlerini eskisi gibi daha sık paylaşmasını rica ediyoruz ve saygılarımızı iletiyoruz.

İyiki Ekin Koç var, iyiki tanımışız onu. Güzel kalbi ve muhteşem oyunculuğu ile ekranlarımızdan hiç eksik olmayın. Örnek oyuncu diye buna derim ben! Aynı zamanda yazımızın tag'ına destek olmasını ümit ederim. Sağlık ve sıhhatle nice uzun seneler ekranlarda olması dileği ile.

Saygı Ve Sevgilerimle.

Fırat Özdemir.YORUMLAR

İ.Ekin KOç -

Baştaki İ. Ekin koç İ harfi ismet tir.

8 2
Ekocan -

Buradan tüm Ekinistlere duyrulur. Hepimiz Ekin koç'u sıkıştırarak adının başındaki i harfinin ne anlama geldiğini öğrenmeliyiz Fırat abi sende dahil. :) Lütfen

27 18
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.