Yaşayan Efsaneler: Demet Özdemir ve Ekin Koç!

26.08.2013 03:07:18
A+ A-

Selamlar ey okuyan...

Nasıl anlatsam, nereden başlasam bilemiyorum. Aldım kağıt kalemi; saatlerdir karalıyorum. Heyecanlıyım. tıpkı bu yazıyı günlerdir bekleyen Ekinistler ve Demetistler gibi. 

Bildiniz bildiniz... onlar; Sana Bir Sır Vereceğim'in efsane iki oyuncusu. Kimi zaman mutluluklarımız, kimi zaman hüzünlerimiz onlar. Efsane aşk; "Aylin-Tilki" aşkının baş kahramanları...

Ekin Koç'u tanıyalım mı kısacık?...

 

1992 Antalya'da doğdu. Bilgi Üniversitesi'nde İşletme okuyor aynı zamanda Akademi 35Buçuk Sanat Evi'nde oyunculuk eğitimine devam ediyor. Star ışığı fazlasıyla var bu oyuncuda.

Demet Özdemir'i tanıyalım mı kısacık?...

1992 Ankara doğumlu olan genç oyuncu daha önce Efes Kızlarında görev almış.Doğa Koleji mezunu genç oyuncu kendini geliştirmek için oyunculuk eğitimide almış.Aynı zaman da dans ediyor ve  dansın yaşı olduğunu hiç düşünmüyor ve dans etmenin verdiği o enerjiyi alana kadar dans etmeyi düşünüyor.

Sana Bir Sır Vereceğim...

Son zamanların efsane dizisi... daha 7. bölümü yayınlanmasına rağmen gönüllerimizde çok büyük taht kurmuş olan, Fox TV'de yayınlanan SCOR Film'in ölümsüz eseri "Sana Bir Sır Vereceğim" diziyi hafif anlatmakta fayda var. Biliyorum, izliyorsunuz hepiniz. Dizide birçok efektif öğe kullanılıyor. Bunun için yıllardır süre gelen efsane "Digiflame" der susarım. Kurgusu da oyuncu kadrosu kadar harika olan bu dizi nice 100 bölümler görür arkadaş.

 

Bu nasıl bir enerji? Bu nasıl bir muhteşemliktir?

Evet. evet. 7. bölümden söz ediyorum. Demet Özdemir rüzgarı esti. Gerçekten oyunculuğunu son damlasına kadar gösteren ve bu sektörde daima olarak izlemek istediğim isimler arasında. 7. bölümde unutmadan Ekin Koç "lodosu" da esti. İki harika enerji ve muhteşemlik birleşince kitlendik ekrana. Baktık, doyamadık.. İzledik tekrarlarını defalarca, dizi ve AYTİL ikilisi günlerce düşmedi Trending Topic listesinden. Sorarım; bu nasıl bir enerjidir? Bu nasıl bir muhteşemliktir? Hayır yani korkuyorum, sizi izleyen bir oyuncu ben nasıl bir oyuncuyum diyerek kendinden soğuyacak. Ben oyuncu olmadığım halde onların hallerine endişelenirken siz düşünün. Takdir edilecek, ayakta alkışlanılacak oyunculuklar. Para konusunu sevmiyorum ama aldıkları her kuruşu sonuna kadar hakediyorlar. Günlerce setlerde uykusuz, yorgun, bitkin şekilde çalışıp bizler için en iyisini çıkartmaya çalışan bu ekibe ve bu ikiliye sözüm; ama bu proje fazla iyi!

Devleşiyorlar... Demet ve Ekin!

İzliyorum Ay-Til sahnelerini. gözlerim doluyor kimi zaman, kimi zaman seviniyorum. Duygusal anlamın çok dışında olaya objektif olarak yaklaşacak olursak, sahnede nasıl bir devleşmektir bu yahu? Oscarlık filmleri aratmıyor dizi çoğu zaman. Kurgusundan, oyuncusuna, teknik ekibinden, rejisine kadar bu kadar iyisi bulunamazdı. Bu dizi Fox TV için kaçırılmaz bir fırsattı ve değerini bildiler.

Günlerce TT listesindeydiler; Gündemin adı olmuş: Demet Özdemir ve Ekin Koç!

Sanırım onlar içinde bu işin en güzel yanı bu. "Seyirci sevgisini kazanmak" :) Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorum. Demet ve Ekin'in fanları ortalığı toz duman ediyor; her saniye "Demet ve Ekin" kelimesi geçen hashtagler TT listesinde. Nedir anlam veremedikleri bu sevginin asıl nedeni?.... buldum sanırım. Buna sadece "Demet Özdemir ve Ekin Koç" farkı deniyor. Güzel kalpli iki insana gerçekten yakışan durumlar bunlar. Gündemin adı olmuş Demet ve Ekin... bizde o gündemin bir parçası.

AY-TİL (Aylin-Tilki) aşkı...

Yaklaşık olarak 1 aydır takip ettiğim bir dizi. dizinin olmazsa olmazı olmuş Ay-Til aşkı. tabiki seyircilerinde. Dizinin yapı taşı da denilebilir. Onlar yeni bir akımda başlattılar aslında... "Aytilciler" diye. Roller gerçekten kişi bazında o kadar güzel yazılmış ki, oyuncularının üzerine kusursuz oturmuş roller. benimsemişler adeta. Burada da devreye Demet ve Ekin'in harika oyunculukları giriyor devreye. Birbirleri ile olan uyumu, sinerjileri tadından yenmiyor. Onların sahnelerinde ekrana bir başka kilitleniyorum. Bir başka dolu oluyor onların sahnelerinde kadraj... aslında onlar ufacık bir kamera kadrajına ne kadar çok şey sığdırıyorlar.... Dizinin harikalığı, bu muhteşem oyunculuklarla birleşince reytinglerde tabiki her zaman birinci oluyorlar.

Size bir sır vereyim mi?...

Özellikle belirtmek istiyorum daha önce Türkiye'de böyle bir dizi yapılmamıştı. Sanırım bundan sonra da yapılamayacak gibi görünüyor. Bu kadar kaliteli bir kadroyu ve teknik ekibi nasıl bir araya toplayacaklar ki?...

Demet Özdemir ve Ekin Koç birlikte Beyaz Perde'ye!

Sanırım bu harika oyuncuların ilk dizi deneyimleri. Kendilerini harika bir şekilde geliştereceklerini düşünüyorum burada. Bu harika oyunculuğu neden sinemada ustalık eserine dönüştürmesinler? Harika fikir! Bu ikilinin enerjisini sinemada düşünsenize... Kocaman bir sinema perdesi ve zevkle izleyeceğiniz Demet ve Ekin ikilisi. nasıl da yansıtırlar harika enerjilerini o kocaman projeksiyona. Hem gülüp, hem ağlatan, hep de hayranlarının yanından olan, desteklerini hiç eksik etmeyen hayatımızın neşesi onlar...

Onlar herkesin idolü..

Demet Özdemir ve Ekin Koç farklılığı diye bir şey var. Şu sıralar herkes onları kendilerine örnek alıyor. Herkesin idolü. Çok doğru bir seçim. Üstelik kısa sürede sosyal medyadaki takipçi sayılarıda bir hayli arttı. Hayran olunmayacak gibi değil ki?...

Yeni bir akım... yeni bir soluk onlar..

Gelelim Ekinistlere ve Demetistlere. ben böyle bir sevgi, böyle bir bağlılık görmedim. Onlar için yapmayacakları yok sanırım bu çılgın fanların. Her saniyede TT listesinde Ekin ve Demet ikilisinden biri yada ikiside. Hayranlık sebebim oldular takip ettiğim kadarı ile. Sevginize, güzel yüreğinize binlerce şükran. İYİKİ VARSINIZ! 

Gelelim isteklere...

Sorum Ekin Koç'a; isminin başındaki "İ" Harfi ne anlama geliyor? Gizemli prensin açıklamadığı bir şey. İbrahim iddiaları var ama asıl açıklama ondan bekleniyor.

Nasıl unuttum. Magazin 90'da yayınlanan röportajdan sonra Ekin Koç'un sevgilisi kim diye ortalığı yıkan Ekinistleri... onlar hala merak içindeler. Bu nasıl bir sevgidir Ekin? çok şanslısın!" Sizlerde iyiki Ekin Koç gibi kaliteli bir insanın hayranısınız. Sizde çok şanslısınız!

Demetistler... Ah şu "Demet ablalarının enerjisine ölecek kadar çok seven Demetistler. Ne kadar şanslılar ki; Demet Özdemir kadar iyi niyetli ve harika bir kişinin hayranılar. Hayranları ile iletişimine hastayım zaten.

Daha Çok Set Fotoğrafı İstiyoruz...

Merakla beklenen yeni bölümler öncesi heyecanımızı biraz yatıştırmak amaçlı setten fotoğraf beklediğimizi bütün hayranlar adına bende belirtmek isterim. Peki bu neden "Ay-Til" ikilisinden olmasın? Evet evet. Sanırım istediğimiz daha çok Ay-Til resimleri. Umarım değerlendirirsiniz.

Yaşayan efsanesiniz siz. umarım; uzun yıllar sağlık, sıhhat ve huzur dolu olup, ekranlarımızı şenledirirsiniz.

Saygı ve Sevgiler.

Fırat ÖzdemirYORUMLAR

Yorum... -

Yazılarınızı okumaya daha yeni başladım ama sizinle aynı fikirdeyim bende sana bir sır vereceğimi çok seviyorum

45 54
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.