2014 ilkbahar-yaz sezonuna damgasını vuran 9 ayakkabı trendi

07.04.2014 22:41:33
A+ A-

2014 ilkbahar-yaz sezonunda ayakkabı trendleri...

2014 ilkbahar-yaz sezonu koleksiyonlarında yer alan ayakkabıları incelediğimde, kıyafetlerde olduğu gibi ayakkabılarda da pek çok  trend listelere girmeyi başarmış durumda. Topuklulardan babetlere, sandeletlerden çizmelere kadar her çeşit ayakkabı farklı tasarımlarıyla karşımıza çıkıyor. Macro ve micro trendlerin sayısını arttırmak tabiki mümkün. Ama ben bu yazımda en göze çarpan, en dikkat çeken ve en çok tercih edilecek olan trendleri sizlere sunmak istedim ve sezona damgasını vuracak olan trendleri 9 başlık altında derledim.

 

1- METALİK AYAKKABILAR

Metalik ayakkabılar, mağazaların yeni sezon ürünleri arasında en baş köşede yerlerini almış vaziyetteler.  Metalik renk uzay çağını çağrıştırsa da, diğer renklerle kolay uyum sağlaması nedeniyle, renk skalası geniş kombinlerde rahatlıkla kullanılabilirler.

 

 

2- KISA TOPUKLAR

Uzun boylu bayanlar için özellikle çok kullanışlı olan kısa topuklu ayakkabılarla, babetler kadar rahat yürünebilirken, topuklular kadar da zarif görünebilirsiniz.

 

 

3- TRANSPARAN AYAKKABILAR

Transparan trendi kıyafetleri olduğu kadar ayakkabıları da etkisi altına almış durumda. Ayak dekoltesini seven bayanların mutlaka edinmesi gereken bir parça.

 

 

4- BAĞCIKLI (LACE UP) AYAKKABILAR

Bağcıklı ayakkabılar da yine çok göze çarpan modellerden. Tercihinize göre topuklu, babet ya da çizme modellerini seçebilirsiniz.

 

 

Diğer trendleri öğrenmek için, Pimood'a tıklayın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.