Gögüs ve kalçalardan sonra penis de Catwalk’ta girdi

25.01.2015 15:10:44
A+ A-

 

Catwalk'ta yürürken 'mahrem'yerleri görünen kızlara, podyum da 'yanlışlıkla'açılan gögüslere ve kalçalara alışmıştık artık ta, oğlanların pipisi moda dünyasına  girmemişti henüz. Henüz diyorum çünkü, gazetelerin sıkça yazdığı gibi: bu da oldu.    

Moda dünyasındaki bu tabuyu kırarak adını bir anda tüm dünyaya duyuran Rick Owen, özgür bir dünyada böyle şeyler konuşulmamalı bile, diyor. Hem zamanı gelmişti artık. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz ayol.

Ne bu bağnazlık.

Erkek modellerin giysilerinin çoğuna bir 'pencere' açan Owen, organa yandan kıyıdan, önden bir bakış açısı sağlamış.

Bu modayı takip edersiniz, ya da etmezsiniz o ayrı, ama bir tabunun daha yıkılması açısından ilginç tabi. Kendi vücudumuzu sevme, barışık olma yeteneği bize ya verilmemiş ya da toplumlar bu işi bir şekilde insanların beynine çıkmazcasına yerleştirmiş bilemiyorum ama geldiğimiz nokta pek de iç açıcı değil.

Neyse, ultrakorte etekler, kıçına kadar uzayan yırtmaçlar, dekolteler, transparant elbiseler, derin dekolteler, gögüs ucu tabusunun yıkılması falan derken insanların çıplaklık konusundaki tutuculuğuna moda dünyası zamanla bir son getirecek belki de kimbilir.

Facebook'un kurucusu Zuckerber'in insanlara kitap okuyun dediği gibi, biraz da çıktığı dalı kesmeye benziyor bu ama, sloganlarda çokça söyledikleri gibi: bu daha başlangıç.

Önümüzdeki yaz modasını merak ettim doğrusu..

Not: Son birkaç yazının konularının benzer oluşu tamamen tesadüf.:-))YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.