Gündemin Yaman Çelişkisi

20.11.2013 11:36:18
A+ A-

Max Fm'de güne başlama ritüelim Özgür Aksuna'yı dinliyorum.. Günün 'hashtag'lenmiş konusu Ankara&src=hash">#2KelimeyleAnkara.. "Ne yazabilirim?" dedim, Ankara ile münasebetimi az çok biliyorsunuz zira.. Onu ne kadar 'sevdiğimi'.. Aklıma gelen en masum iki kelime şu oldu: "yeşil candır".
 
Az önce Vogue dergisinin Amerika'daki Aralık sayısı için yapılmış çekimin bu karesine denk geldim.. Kate Moss İstanbul'da poz vermiş.. Arka planda görünen "Türk kadınlarımız" ve ön planda elegan şapkası ve son derece "modern havasıyla" kendisi...
 
 
Daha sonra kültürel haberler ve gündem üzerine sohbet etmekten zevk aldığım bir arkadaşımla bu sayıyı konuşurken bana aşağıdaki linki gönderdi. Angelina Jolie 'Jean Hersholt Humanitarian Award' ödülü alırken yaptığı konuşması var içerisinde.. İnsaniyet, hayırseverlik ödülünü alırken yaptığı duygusal ve anlamlı konuşma.. Kısaca, aslında çoğu kişinin aynı yetilerle belki çok daha yetenekli biri olarak dünyaya geldiğini, fakat herkesin aynı şansa sahip olamadığını, bu yüzden de bunun değerinin bilinmesi ve bunun anlam ve önemini bilerek yaşanılması gerektiğini anlatıyor..
 
 
 
Hayatta önem arz eden değerler, doğal nimetler ve Vogue Dergisinin lanse ettiği ülkenin imajına dair kare sabah sabah kafamı bulandırdı..
 
Şimdi soruyorum: "Biz neredeyiz, neyin peşindeyiz ve en önemlisi biz bu ülkede nelerle uğraşıyoruz?"
 
Güzel günler...


YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.