İş kıyafeti seçiminde en sık yapılan 6 giyim hatası

13.03.2015 14:54:15
A+ A-

Hata #1

Saat 9.00'da masanızda olacağınız, kahvenizi içerken mailleriniz içinde boğulacağınız düşünülürse mini etek ve strapleze ihtiyacınız olmayacak. Çünkü orası adı üzerinde yeri, mini eteğinizi de straplezini de gece eğlenmesine saklayın!

Düzeltme #1

Etek boyunda da diğer ayrıntılarda da abartıdan kaçınmalısın.

Hata #2

Dekolte ofis ortamı için uygun değildir. Gereksiz verilmiş dekolte ciddiyetsiz bir imaj yaratacağından şiddetle kaçınılmalıdır.

Düzeltme #2

Gömleğinizin düğmelerini ilikleyin!

Hata #3

Yapılan en sık hata bu belki de: Kirli saçlar. Evet, biliyorum. Bu bir stil tavsiyesi bölümü değil. Ancak imaj, iş hayatında tahmin ettiğinizden çok daha önemli bir yere sahiptir. Temiz ve düzenli bir dış görünüş sizin yapacağınız işe dair ipuçları taşır.

Düzeltme #3

Temiz ve düzenli bir imaj için saçlarınızın ve kıyafetlerinizin temiz olmasına özen göstermelisiniz. Saçlarınızın yeterince temiz görünmediğini düşündüğünüz günlerde kuru şampuan imdadınıza yetişecektir. Gün içinde leke olan kıyafetleriniz için ise aracınızda yedek kıyafet taşımayı, böyle bir şansınız yoksa da beklenmeyen durumlar için üretilmiş acil leke çıkarıcı kalemlerden yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin.

Hata #4

Her kadın iç giyimde dantel kullanmayı sever. Ancak güzel görünen o dantel iş yerinin değil, aslında sadece sizin özeliniz olması gerektiğini unutmamalısınız.

Düzeltme #4

Nude ve dikişsiz iç giyim parçaları tercih etmelisiniz.

Hata #5

Yıllardır söylenen klişe bir sözle başlamak istiyorum bu maddeye: 'İnsanlar kıyafetleriyle karşılanırlar, karakter ve fikirleriyle uğurlanırlar' Yani siz daha ağzınızı bile açmadan aslında dış görünüşünüz sizin yerinize konuşmaya başlıyor bile. Yaratacağı izlenim düşünülmeden seçilmiş bir kıyafet, sizi iş yaşamınızda doğru yansıtmıyor olabilir.

Düzeltme #5

Kendinize öncelikle şunu sorun: 'Patronum bunu giyer miydi?' Kıyafetinizin bedeninize, tarzınıza uygun olması kadar çalıştığınız kurumun imajına da uygun olması gerektiğini unutmayın.

Hata #6

Ütü yapmaktan ben de nefret ediyorum ama kırışıklıklardan daha çok nefret ediyorum. Kıyafetler için botox çıkana kadar da sanırım ütü yapmaya devam etmek zorundayız.

Düzeltme #6

Ütü yapmaktan kaçış olmadığını öğrendik. Bu durumu kolaylaştırmak ise mümkün! Kıyafetleri askısındayken ütüleme kolaylığı sağlayan buharlı el ütüsünü şiddetle tavsiye ederim.

Bu haftanın 'Stil Tavsiyeleri'  bölümünün de sonuna geldik. Umarım beğenmişsinizdir. Beğendiyseniz ve hala ziyaret etmediyseniz moda ve stil blogumu ziyaret etmeyi unutmayın! | www.akustikadin.com |

İyi Haftalar!YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.