Eski söylemlerle yeni CHP!

01.03.2015 16:46:44
A+ A-

Erbakan ve tayfasının "adil düzen" söylemlerine  inanmamış olmalıki AKP yerine CHP'ye katılan Bekaroğlu açıkca"adil düzen"den bahsetmese de söylemleriyle CHP'nin iktidar olması durumunda büyük vaatler veriyordu. AKP'yi yalancılıkla suçlayarak "Harun gibi gelip Karun gibi oldular"söylemlerinin sahiplerinden biri olan Kurtulmuş da Has Parti'deyken 'adil düzen' getirerek bu düzeni yıkacaklarını söylemişti. Bu söylemleri unutup hiç söylememiş gibi AKP saflarına transfer edilmiş ve koltuk sahibi olmuş ve AKP ile birlikte adil düzen de rafa kalkmıştı.

Kısacası adil düzen kurucularının ve AKP iktidarının adil düzenden çok uzak oldukları bir sistem de Bekaroğlu'nun vaatlerinin bir inandırıcılığı var mı? Bu söylediklerine ( vaatlerine) kendisi inanıyor mu acaba?

CHP'nin adil düzen geleneğinden gelen yeni aday adayı ve yeni yüzlerinden Bekaroğlu ne hikmetse yeni söylemler yerine bayatlamış ve hiç inandırıcılığı olmayan ucuz ve eski söylemlerle oy istiyor.

Ve diyorki...

“CHP iktidarında insanların işi olacak: İş bulamayan herkes "bir hak olarak!" Vatandaşlık maaşı alacak. CHP iktidarında  emekli maaşı en az 1500 TL olacak. Emekliler 14 maaş alacaklar.”

Adil düzenciler, Has Parti'deyken kendisi,  iktidar olmadan önce AKP de bunları hep söylerdiler. Fakat iktidar olunca bu söylemler "makarna ve kömüre"devam ile yetmezse "Allaha yalvar"ile geçiştiriliyordu.

Yani düzen aynı düzen sadece oyuncular değişiyordu.

CHP'nin vaatleriyle AKP iktidar olmadan önce verdiği vaatler aynı. Sahaya yansımadığı için de Bekaroğlu bol bol ve hiç esirgemeden vereceklerini söylüyor...

Kısa süre sonra hep birlikte bakacağız...

Bu bir çaresizlik belirtisi olsa gerek ki partiye her katılan Vekil aday adayları katılmadan önce partiye yeni yüzler ve yeni söylemlerlerle katılıp ‘CHP'yi iktidara taşıyacağız’ dedikten 3 gün sonra bayatlamış eski söylemleri ısıtıp ısıtıp tekrarlayarak vatandaşlardan oy istiyorlar.

Kısa süre önce Tuncay Özkan'ın bir konuşmasında "beni Vekil seçmeseniz bile ben, Türkiye'yi dolaşıp bu sistemi yıkmak için elimden geleni  yapacağım" demesi gibi.

Özkan konuşmasına şöyle devam ediyordu:

CHP Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan, 7 Haziran seçimlerinde iktidara gelmeleri  halinde önümüzdeki bir yıl içinde Türkiye'deki işsizlik sorununu kökünden tamamen çözerek, emeklilere % yüz oranında zam yapacaklarını, atama bekleyen öğretmenlerin tamamını atayarak, yoksul ailelere aylık 1300 TL limiti bulunan Aile Sigortası Kartı dağıtacaklarını, taşeron işçilerin tamamına kadro vererek, çiftçiye ise fiyatı ne olursa olsun mazotu 2 TL den vereceklerini açıkladı.

CHP iktidarında eğitim mutlaka parasız olacağını anlatan Özkan, "çocuklarımız için her mahalleye kreş açacağız. Bu kreşler bedava olacak. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Üniversite öğrencilerine devlet bursu verilecek. Her öğrenci mutlaka devlet yurtlarında kalacak.

4+4+4 eğitim sistemini tarihin çöplüğüne atacağız. CHP iktidarında eğitim Atatürk'ün de dediği gibi laik, bilimsel ve parasız olacak"dedi.

CHP iktidarında mazot 2 TL, elektrik ve su ücretlerini de aşağı çekeceğiz.

CHP'nin belki de 2015 seçimleri öncesinde vereceği en büyük vaadi ülkeye adalet, barış ve özgürlükleri geri getirmek olacaktır.

Cem Uzan da iktidar olduklarında o kadar çok şey vatt etmiştiki meydanlara kalabalık toplamak için Ankara'da o yıllarda kişi başı 50TL verdiklerine şahit oldum. Paranın ve bol yalanların gücüyle ömrü olsaydı barajı bile aşacaktı...Barajı aşmak ve Meclise girmek için varını yoğunu seferber eden Uzan bir de Meclise girseydi...

Daha önce yıllarca "adil düzen gelecek tüm sorunlar bitecek" diyenler ile "sosyal hukuk devleti gelecek tüm sorunlar bitecek"diyenlere demek isterimki 80'li yıllarda Hollanda gibi gelişmiş bir ülke de yaşarken devletin bana yaptığı harcama ( ev, kira yardımı, maaş, okul masrafları, sağlık yardımı,ev doktoru,diş doktoru, psikplog, yılda bir kez 4 hafta tatil masrafı, sigorta falan yıllık 30 bin doların üzerindeydi. Adil düzen ve sosyal devlet buna denir. Peki  sizler bunları nasıl sağlayacaksınız?

 

Politikacılar dünyanın her yerinde aynıdır, nehir olmayan bir yere köprü yapacaklarına söz verirler. Nikita Khrushchev

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.