Kimse bana "Ankara'yı parsel parsel sattılar"dedirtemez

26.03.2015 00:19:40
A+ A-

Bir Belediye Başkanı olan Gökçek'in AKP'nin kurucularından ve  güçlü isimlerinden biri olan Başbakan yardımcısı Arınç'a "istifa etsin" ve benzer şeyler söylemesi ve ardından haklı olarak  Arınç'ın  çok sert ve beklenmeyen bir şekilde  cevap vererek "Gökçek Ankara'yı parsel parsel sattı. Daha düne kadar da Gökçek oy isterken bu yapının kucağında oturuyordu" demesi yenilir yutulur cinsten değildir.

Arınç gibi önemli ve de  çok deneyimli birinin "Gökçek Ankara'yı parsel parsel sattı" demesinin ardından "ben cam gibi bir adamım önüm arkam bellidir. Kimsenin adamı değilim, kimsenin çantasını taşımadım. Ben evimi, ailemi bu dava için harcamış, tüketmiş bir insanım." dedikten sonra Melih Gökçek'le yaşadığı tartışmanın ardından tekrar  konuşan Arınç, "Eleştirilerimi hakaret kabul edip mahkemeye gidebilir. Ama orada bazı sorular sorulur cevaplamam gerekirse davalı mı davacı mı zarar görür belli olmaz" dedi.

Gökçek hakkında konuşmasını sürdüren Arınç

"Gökçek ile ilgili 100 konuyu 8 Haziran'dan itibaren ömrüm vefa ederse konuşmak isterim. Ama o gün gelinceye kadar hükümetimi yıpratacak, AK Parti'yi yıpratacak bir sözün, bir işin içinde olmam. Ben Hükümetimin bir mensubuyum, AK Parti'nin kurucusuyum. Seçime gidiyoruz. Seçimden önce herhangi bir tartışmanın olmasını istemem. Seçimden önce 'AK Parti'de bir kavga var, bu kavganın da tarafları şunlardır, şunlardır' denilmesini istemem. Ben partime, Başbakanıma, Hükümetime, Cumhurbaşkanıma zarar verecek hiçbir işin içinde bulunmam. 40 senelik siyasette öğrendiğim budur." dedi.

Bu arada yandaş medyanın, AKP'lilerin ve Başbakan'ın Kılıçdaroğlu'nun iktidar olmaları halinde emekliye 2 maaş ikramiye vereceklerini söylemesi ve bunu yapacağını elindeki noter onaylı belge ile açıklayarak "bunu yapmazsam istifa edeceğim" demesini eleştirlerken ve bu yolla Arınç'ın söylemlerine de hiç dokunmayıp unutturmaya çalışmalarını anlıyorum da, ya yıllarca "AKP gelecek herşey düzelecek" ya da adil düzen palavralarını anlamak ve  unutmak mümkün mü?

Aynı olay CHP'de cereyan etmiş olsaydı yandaş basın  ve AKP'liler dünyayı ayağa kaldırırdı. Olayın kahramanları AKP'li olunca tıkları çıkmayan  aynı yandaşların, Kılıçdaroğlu'nun iktidar olmaları halinde emeklilere 2 maaş ikramiye dağıtacaklarına söz vermesi, Ankara'yı parsel parsel satanların ve alanların yaptıklarından çok daha önem arz ettiğini de görmüş bulunuyoruz.

Kısacası Kılıçdaroğlu'nun 2 maaş vereceğini vaad etmesi "adil düzen" palavrası yerinde deve de kulak kalır.

Yani AKP'lilere göre Kılıçdaroğlu'nun daha iktidar olmadan sırf oy alabilmek için emeklilere 2 maaş ikramiye sözü vermesi bile, devleti büyük bir zarara ve zora sokacağını  tv kanallarında söyleyen yandaşlar, parsel parsel satılmış koca Ankara'yı hiç önemsemiyordular.

Arınç'a sormak isterim:

Ankara parsel parsel satılırken siz cam gibi değil miydiniz?

Cam gibiydiyseniz neden sesinizi çıkarmadınız?

Emekli olunca  emekli maaşınız ile emekliliğinizi sürdüreceğinizi söylerken ne mesaj vermek istediniz?

Gökçek Ankara'yı parsel parsel satarken ve bu parselleri alanlar ve satanlar ile siz aynı yolda yürüyorken tık yokkken şimdi ne oldu da emekliliğinize 2 ay kala patladınız?

Sizin bu suçu bilerek yıllarca saklamanız suç değil midir?

Abkara'nın parsel parsel satılırken bunu bilen ve gören tek AKP'li siz miydiniz?

Hükümet nerdeydi?

Bu gün Ankara'yı parsel parsel satanlara ve alanlara yıllarca göz yumulmuşsa, bu göz yumanların başka nelere göz yumduklarını kaç yıl sonra duyacağız?

Sıradan bir vatandaş karnını doyurmak için simit çalsa, ya da herhangi bir şey çalıp satsa gereği anında yapılır ve fazlasıyla cezasını da alırken, Ankara'yı parsel parsel satanlar ve alanlar neden korunurlar?

Gökçek hakkında söyledikleriniz doğruysa neden devletin mahkemelerine gidip dava etmeyerek bu zamana kadar göz yumdunuz?

Ortada bir suç varsa ki size göre var neden şimdi açıklamak yerine emekliliğinizi bekleyeceğinizi ve ondan sonra konuşacağınızı söylüyorsunuz?

Ankara'yı parsel parsel satan Gökçek'in adını verirken alanların adlarını ve kim olduklarını neden cam gibi söylemiyorsunuz?

Hep inançlı ve Allahtan korkan biri olduğunu söyleyenen ve iktidar olmadan önce "biz iktidara gelince kimseye yetimin tek kuruşunu yedirmeyeceğiz" diyen sizler nasıl oluyorda Ankara'yı parsel parsel satıp milyonların hakkını yiyenlere yıllarca göz yumdunuz?

Arınç'ın Gökçek hakkında "100 konuyu 8 Haziran'dan itibaren ömrüm vefa ederse konuşmak isterim. Ama o gün gelinceye kadar hükümetimi yıpratacak, AK Parti'yi yıpratacak bir sözün, bir işin içinde olmam.istemem." demesinden de anlıyoruzki AKP için memleket ve memleket meselelerinin partileri  ve mensupları ne yaparsa yapsınlar onlar kadarın karşısında zerre kadar bir önemi yoktur. İsterse memleketi satsınlar....

"Bir adam politikacı olur olmaz onun dalavere yapması için her şey hazırlanmıştır.

Politikacı derisini değiştiren bir yılana benzer. O halkın temsilcisi olmadan önce

siyasal güce karşı koymaya daima hazır birisiydi. Şimdi ise güç kendi eline geçince

bütün sorunları kendi çıkarı doğrultusunda görür ve değerlendirir."

AlainYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.