" MÜJDE !.."

11.12.2013 11:35:29
A+ A-

Patron,

Şu bizim,sizin,hepimizin MM'si,yani "Meraklı Medya"sı var ya,yine beni diline dolamış.Neymiş efendim,Danimarka'nın güzel bayan Başbakanı ile çok samimi olmuşum! Kardeşim siz yakışıklı bir Başkan olmak kolay mı sanıyorsunuz? Bu kadar yakışıklıysam ve kadınlar bana hayransa,bunda benim  ne suçum var?..

Üstelik bu konulardaki en büyük rakibim olan çapkın İtalyan Berlusconi yaş haddinden emekli olmuşken ve şimdi geçmiş çapkınlıklarının hesabını verirken,böyle bir fırsatı neden değerlendirmeyeyim ki? Hem zaten karar aldım,ne kadar AB memleketi varsa,ilk seçimlerde hepsi de kadın Başbakan seçsinler,yoksa hiçbiriyle görüşmem valla!..

Michelle'in kızgınlığına gelince!..Beyaz Saray'a dönünce her zamanki gibi gereğini yapacaktır ve ben de yüzümdeki şişlikler ve morluklar kayboluncaya kadar ortalıkta gözükmem,olur biter!..

Ne yapacaksın Patron,yakışıklılık ve çapkınlık başa bela işte!..

Her neyse,peşrevi fazla uzatmadan asıl konuya geleyim...

Charles Lutwidge Dodgson eğer bugün sizin memleketi görmüş olsaydı,"Alis Harikalar Diyarında"nın devamı olarak "Alis Müjdeler Diyarında" romanını mutlaka yazardı!..

Böyle hergün müjdelerin havada uçuştuğu bir memleket nerede görülmüş ki? Hayranım size Patron! Müjdelerle işi öyle güzel götürüyorsunuz ki,valla aşkolsun! Gıpta etmiyorum desem yalan olur!

Bu kadar müjdeyi nereden buluyorsunuz,nereden çıkartıyorsunuz,anlayabilmiş değilim! Bu ne yetenektir? Yoksa yeteneksizmisiniz? Hemen hergün işçiye,köylüye,memura,emekliye,emeksize,dar gelirliye,bol gelirliye,sucuya,gazcıya,biber gazcıya,şıracıya,bozacıya habire müjde de müjde! Bu kadar müjdeye can mı dayanır?..

Müjdeyi yiyen,şey pardon yani duyan vatandaş mutluluktan ayakları yerden kesilmiş bulutların üzerinde uçarken,daha kendisine gelmesine fırsat vermeden bir müjde daha patlatıyorsunuz! Ringde rakibinden sağlı sollu yumruklar yiyen boksöre benzeyen vatandaşlarınızı siz de müjdelerle yere seriyorsunuz!

Dünyayı kendinize hayran bırakıyorsunuz Patron! İspanyollar ve Portekizliler bu işi ancak "Fado,Fiesta,Futbol" gibi üç ayrı konu ile zar zor çözebilmişken,siz yalnızca "Müjde" ile 76 milyonun gönüllerini fethediyorsunuz!..

Ben de bizim millete müjde vermek istiyorum ama bir türlü bulamıyorum.Sizin müjdeleri kopya etsem bana yakışmaz,çünkü üniversite son sınıf sınavlarından sonra kopya çekmeyi kesin olarak bıraktım. Tüm dünyayı işgal edip bizim eyalet sayısını 250'ye çıkarsam,barışçı yapıma ters gelir.Galiba bizim millete verebileceğim en büyük müjde "İktidarı bırakıyorum ve Başkanlıktan istifa ediyorum" demek olacak!..

Ne dersin Patron,bu müjdeyi bizim millete vereyim mi?

Sahi sizin memlekette de hiç böyle müjde veriliyor mu?

OBAMA

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.