Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler

06.11.2015 10:17:23
A+ A-

Bu yazımda sizlere vize telaşıyla uğraştırmayacak, iyi imkanlara sahip ülkelerden bahsedeceğim. Eğer tatil planları yapmaya başladıysanız, mutlaka bu önerilerimde yer alan ülkelere göz atmalısınız. Seyahatiniz için planlamış olduğunuz tarihi yılbaşı tatiliyle bir araya getirerek tatil sürenizi uzatabilirsiniz. Ayrıca dönüşte de sevdiklerinize çeşitli yılbaşı hediyeleri getirme imkanına sahip olursunuz.

1. Moldova

Eğer Moldova'ya seyahat etmeyi düşünürseniz 1,5 saatlik bir uçak yolculuğunun ardından ulaşabiliyorsunuz. Doğu Avrupa ülkesi olan Moldova'ya ziyaretiniz sırasında Moldova Ulusal Tarih Müzesi,  Holly Gates, Etnoğrafya ve Doğa Tarihi Müzesi'ni mutlaka görmelisiniz.

2. Sırbistan

Ülkemizden giderken uzaklık bakımından aynı yolculuk sürelerine sahip olan Sırbistan'a da 1,5 saatlik yolcuğunun ardından ulaşmış olacaksınız. Yolculuğun sonrasında Sırbistan içerisinde de The Belgrade Fortress, Ada Ciganlija, Petrovaradin Fortress ve Saint Petka's Chapel noktalarını mutlaka ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

3. Arnavutluk

Eğer Arnavutluk'a gitmeye karar verdiyseniz 45 dakika sürecek bir yolculuk sizleri bekliyor. Bu yolculuğun ardından da güzel bir tarih ve coğrafya sizleri bekliyor. Küçük bir ülke olan Arnavutluk'ta Tabak Köprüsü, Skanderbeg Meydanı,  Justinyen Kalesi, Büyük Park (Parku İ Madh), Kaplan Paşa Türbesi gibi yerleri mutlaka görmelisiniz.

4. Makedonya

Diğer bahsettiğim vizesiz ülkelere göre biraz daha sakin bir yer olan Makedonya, tarihi güzellikleriyle birlikte sizi karşılayacaktır. Makedonya geziniz sırasında Büyük İskender Heykeli, Kokino Alanı, Rahibe Teresa Evi ve Ohrid Gölü'nü göz ardı etmeyin.  Mutlaka beğenerek gezeceğinizi düşünmekteyim.

5. Rusya

144 milyon nüfusa sahip olan bu ülkede de para birimi olarak Rus Rublesi kullanılıyor. Eğer Rusya'ya gitmeye karar verirseniz Ermitaj Müzesi, Kremlin, Aziz Vasil Katedrali ve Kızıl Meydanını ziyaret etmeden dönmemelisiniz. YORUMLAR

Tam Aradığım Yazı -

Uzun süredir vizesiz gezebileceğim bir makale arıyordum. Süper oldu.

1 0
Mutlaka Gidin! -

Moldova'ya gitmeye karar verirseniz Moldova Ulusal Tarih Müzesi'ni gitmeyi sakın unutmayın. Sonra büyük pişmanlık yaşarsınız.

0 0
Vizesiz -

Vizesiz tatil yerlerine bakarken bu yeni yazıyı görmem güzel oldu, teşekkürler.

0 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.