İlişki Emeklerken..

30.04.2014 18:28:43
A+ A-

İlk buluşma ve ilişkilerdeki emekleme dönemi, özellikle dikkat edilmesi gereken bir dönem..  Özen göstermek gerekir.  Bu konudaki hayati noktaların üstünden geçelim istiyorum. Bunlara dikkat edin.. Kendinizi kasmadan, kendiniz olarak...

-          İlk buluşmada (kahve,akşam yemeği...) ilk intiba çok önemlidir (Halo Etkisi). Bunu aklınızdan çıkarmayın.

-          Kızlar, buluşmaya çok makyaj yapıp gitmeyin. Ya gözlerinizi ya da sadece dudaklarınızı belirgin yapın. Ama asla aynı anda ikisi değil. Frapan olursunuz. Koketliği boşverin. Siz masum bir güzelliği tercih edin. Masum olan güzeldir, seksidir, unutmayın.

-          Erkekler, üzerinizde basit bir t-shirt olabilir ama ayakkabılarınız mutlaka temiz olsun..

-          Konuşurken daima gözlerinin içine bakın.

-          O konuşurken anlattıklarını arada başınızla onaylayın. Yani "Aktif Dinleyici" olun.

-          Yemekteyseniz kolaylıkla yenebilecek tatları tercih edin. Hamburger, spahgetti tarzı şeyler, yerken sizi sıkıntıya sokar. İlk etapta gerek yok. Zaten gerginsiniz.

-          Alkol alıyorsanız tadında bırakın. Tüm hayatınızı anlatacak kadar sizi etkilemesine izin vermeyin.

-          Yalnız veya arkadaşlarıyla yaşayan kızlar, partneriniz sizi evinizden alır veya geri bırakırsa eve sokmayın. Dışarda beklesin. (Bu sadece ilk sefer için değil sonraki uzun bir dönem için de geçerli).

-          Kızlar, ilk buluşma çok iyiydi ve siz ona bayıldınız. Bunu pek belli etmeyin. Nötr kalın. O gece "acaba beni nasıl buldu?" şüpheleriyle uyusun. Arkanızdan "kız bana bayıldı" denmesinden çok daha iyidir.

-          Asla olmadığınız biri gibi davranmayın. Kendiniz olun..

 

İlk buluşma iyiydi, atlattınız.. Devamı gelecek gibi.. O halde şunlara dikkat edin.

-          Bu ilk emekleme dönemlerinde, gereğinden fazla iyi davranmayın. Bu sahte görünebilir. Kendine güvensiz bir izlenim verebilir.

-          Her dakika telefon ve mesaj trafiği oluşturmayın. Liseli aşıklardan rol çalmaya gerek yok. Mesafe iyidir. İşinize gücünüze bakın.

-          Sakın hemen ilan-ı aşk etmeyin. Girmeyin şimdilik bu sulara. Daha onu tanımıyorsunuz. Bırakın süreç, sessiz, gizemli ve derinden ilerlesin. Müstakbel ilişkinizin ayakları yere sağlam bassın.

-          Zor olun. Sizi çözmeye uğraşsın.

-          Kızlar, siz daha zor olun. Elde etmek için emek-efor harcanmış ve psikolojik yatırım yapılmış herşey-herkes, çok daha değerli olur, unutmayın. (Zor olmayı, kaprisli olmakla karıştırmayın. Kapris, hayattaki en itici kavramlardan biridir. Dozunu ayarlayamıyorsanız kapris yapmayın.)

 

İlişki, sanattır.  Makbulu, göreceli olmakla birlikte genelde sade ve elbette dürüst olanıdır. Ama dikkat etmeniz gereken noktalar da vardır. Bunlar, ilişki kurma ve yönetme yetenekleriniz geliştikçe rayına oturacaktır.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.