Müjdeler Olsun AKPitter Açıldı!

23.04.2014 04:04:30
A+ A-

Nerden başlasam, n'apsam, bu mutluluğumu kainata nasıl haykırsam bilemiyorum. İçim kıpır kıpır. Evet çok mutluyum. Uzun zamandır elime kalem alıp iki satır bişey yazmaya üşeniyodum ama bu olay vücudumun aşırı miktarda endorfin salgılamasına neden oldu ve birden kendimi yazarken buldum.


-Noldu olm?

Uzak çoook uzaklarda yaşayan paşa dedemden miras falan kaldığı yok, gömü neyin de bulmadım. 'Hadi yine iyisin bir milyonuncu müşterimiz oldun ve iki kişilik Hawai tatil bileti kazandın çakkkal' mesajı da gelmedi telefonuma. Tuttuğum takımın formasını hediye eden olmadı nihayetinde.

'Hadi be çatlatma adamı söyleyeceksen söyle, sen misin tek işimiz?' diyen sabırsızların sabırlarını daha fazla pörsütmeden paylaşayım o zaman eteklerimin zil çalmasının nedenini.

Aslında bu mutluluk sadece beni değil sizi de ilgilendiriyor. He ya sizi de ilgilendiriyor.

*     *     *
Bilgisayarla, internetle ölmeyecek kadar ilgilenen, en azından bilgisayar açma-kapama konusunda zorluk yaşamayanlar bilir. Memleket olarak başımızda Twitter, Facebook denilen bela var ki sormayın. Aman Allah'ım global güçlerin ülkemiz siyasetini, ekonomisini ve sosyal hayatını hizaya getirme amacıyla icat ettikleri bu iki şeyin adını bile koymuşlar: Sosyal Medya. Siz bakmayın efenim buralara sosyal medya falan denildiğine. Sakın ola aldatmasın bunlar hakkında yapılan güzellemeler sizi.

Ülkemize kastedecek vatan hainlerinin toplanıp plan-program yapıp, talimat aldıkları yerler buralar. Global güçlerin kendilerine emrettiği şekilde sözleşip sokaklara çıkıp yakıp yıkmanın startını buralarda veriyolar. yeni yetmeler. Mısır'da, Ukrayna'da, Tunus'da böyle yapmadılar mı? Yaptılar. Hah aynısını şimdi ülkemizde yapmaya çalışıyolar. Aç gözünü kardeşim 30 kupona alınmadı bu vatan.

Bu iki sinsi silahtan birisinin diğerinden çok daha tehlikeli olduğunu devlet büyüklerimiz de sağolsunlar her gün ekranlardan haykırıyolar. Bizleri düşünen devlet büyüklerimiz bi ara bunların kökünü kazımaya niyetlendilerse de  bi kaç vatan haini ülke güvenliği hiçe sayarak bu sitenin avukatlığına soyundu. Hatta avukatlıkla yetinmeyip DNS ayarlarını değiştirerek söz konusu fitne yuvasına direkt dalış yaptılar. Sonra o da yetmedi Anayasa Mahkemesi'ni devreye soktular, bu ne idüğü belirsiz siteyi ülkemizde yine kullanıma açtırdılar. Bahanelerine de bakar mısın?

Yok efendim iletişim özgürlüğüymüş, yok efendim demokrasiye müdahaleymiş, yok efendim uluslararası kamuoyunun tepkisiymiş. Bize ne efendim uluslararası kamuoyunun tepkisinden falan? Kökünün kazınması gereken fitne yuvasının kilidini bizzat mahkemelerimiz açtı. Üzücü bi durumdu nihayetinde. Ülkece kahrolduk, bitap düştük.

*    *    *

Ama neyse ki bizim ileri demokrasimizde çareler bitmek tükenmek bilmiyor. Milletimizin daha fazla üzülüp kahrolmasına gönlü razı olmayan bir cengaver çıktı ve bu oyuna bir dur diyerek AKPitter'ı açtı! Evet yanlış duymadınız AKPitter'ı açtı. Hem de açma! Aman ya Rabbim bir insan ancak bu kadar şakkadanak sosyal medya sitesi açabilirdi. Bir anda ana haber bültenlerinin en gözde haberi oldu.

Anaların gözünde ki yaşları sildi, mazlumlara umut ışığı oldu, dul, öksüz ve yetimleri yeniden hayata bağladı yerli üretim sosyal medyamız.

Ambleminden tut, tasarımına kadar, serverinden tut ismine kadar her şeyiyle tam da istenildiği kalitede. Fazlası var eksiği yok. İran'ın, Çin'in, Küba'nın kendi icatları olan sosyal medya araçları vardı da bizim neyimiz eksikti. Hem ileri demokrasi de bunu gerektirmiyor muydu sorarım size?

Duble yollar yapmış, denizin altından metro geçirmiş bi ülkenin kendine ait bi sosyal medyası olmazsa olmazdı. Vatan aşığı akıncılar bu soruna da bi çözüm buldu ve AKPitter sanal dünyaya merhaba dedi. 

Sosyal medyaysa al sana sosyal medya, DM diyosan DM'nin kralı, mention diyosan bundan ala mention mı olur. Ülkemizin resmi ideolojisinin dışında düşünenleri ezikleme dışlama diyosan, zaten burda gırla. 
Ama yooook senin derdin sosyal medya değil de ülkede ki huzuru hedef almakta kusura bakma vatan haini kardeş bu uygulama sana göre değil. 

Dedim ya; derdi sosyal medya olmayanları biraz üzecek ama olsun. Sosyal medya kılıfıyla ülkemizi hedef almış, biricik iktidarımıza gözünü dikmiş gözü çıkasıca global güçlerin heveslerini kursağında bırakacak bir icat, gururumuz oldu. Daha n'olsun efenim?

*    *    *
Neden AKPitter?
'Ya hu bu zamana kadar nasıl da düşünemedik!'
'Nasıl böyle dahiyane bi fikri biz hayata geçiremedik!'
'Lan arkadaş bu fikir kaçar mı yaaa!' diye hayıflananları bi kenara bırakıp neden Twitter denilen belayı değil de halis muhlis yerli üretim olan AKPitter'ın kullanmamız gerekliliğine dair iki kelam etmek gerek.

*Twitter ülkemizi hedef almış sinsi global bir örgütün maşasıyken AKPitter %100 yerli üretimdir.

*Twitter'ın amblemi mavi bir kuşken, AKPitter'ın amblemi memleketimizi aydınlatan ve devamlı yanıp sönen bir ampuldur. Ayrıca ne kadar eminiz Twitter'ın, mavi kuşu amblem seçerken kullanıcılarına kuş beyinliler imasında bulunmadığından?

*AKPitter'ın radyo, mp3 ve haber sitesi (ensonhaber, yeni şafak, star, internethaber) eklentileri varken, Twitter denen şer yuvasında bunların hiç birisi bulunmamaktadır. İnsanların haber alma özgürlüklerine pranga vuruluyor da diyebiliriz.

*Çiçeği burnunda sosyal medyamız AKPitter'da her an devlet büyüklerimizin resimlerini görüp hasret gidermemiz mümkün de diğer ismini bile anmak istemediğim sitede, ülke insanının bu hakkına da darbe vurmuştur.

*Twitter'ın kurucusu Jack ülkemizde bir ofis bile açmaya yanaşmazken, AKPitter'ın kurucusu Tahsin 'Devlet büyüklerimiz nerde ofis kurmamızı emrediyorsa orda ofis açarız' diyerek bu vatanın evladı olduğunu kanıtlamıştır.

*Twitter'ın kurucusu devlete ve hükümete darbe girişiminde bulunan hainlerin kullanıcı bilgileri vermeye yanaşmazken AKPitter'ın kurucusu Tahsin 'Devletimiz istesin kullanıcılarımızın TC kimlik numaralarını bile paylaşmaktan çekinmeyiz demiştir.

*Twitter ülkemizin kanunları hiçe sayarak vergi vermeyi reddederken AKPitter, serverlerımıza kadar devletimize hibe etmeye hazırız diyerek göreve hazır olduğunu beyan etmiştir.

*Bi kaç gün kapatıldı diye dünyayı ayağa kaldırıp AYM'yi de bu işe alet eden Twitter'a karşılık, 'devletin kestiği parmak acımaz' terbiyesiyle kendini devletin şefkatli kollarına teslim etmiş bir AKPitter var.


Şimdi soruyorum size bunca farka rağmen hala Twitter deyip vatanımızın bölünmez bütünlüğüne bilerek veya bilmeyerek kastetmeye devam mı edeceksiniz yoksa tamamen yerli üretim olan AKPitter'ı kullanıp 'İstikrar sürsün Türkiye büyüsün' diyerek vatana hizmet gönüllüleri arasındaki yerinizi mi alacaksınız?

Unutma sen yoksan bir kişi eksiğiz!


YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.