Sıkça Sorulan Bazı Sorular

27.12.2012 17:15:36
A+ A-

Günün Blog Yazarı neye göre seçiliyor?

Günün Blog yazarı, editör tarafından, bir önceki gece ya da o gün sabah gönderilen yazılar arasından seçiliyor. Yazarın daha önce Günün Yazarı olarak seçilmemiş olması dışında bir kriter bulunmuyor.

 

Kapağa yüklediğim fotoğraflar çok uzun/çok küçük geliyor. Ne yapmalıyım?

Yazıların içindeki kapak fotoğraflarının büyüklüğü 333 piksele 219 piksel büyüklüğünde olduğunda ideal oluyor. Uzun bir fotoğraf yüklediğinizde, ana sayfada en yukarda bulunan Manşetler bölümünde görselin yarısından kesildiğini göreceksiniz. Sebebi, kapak fotoğrafının uzunluğunun 219 pikselden fazla olması. Görselleri buna göre seçmenizi tavsiye ederiz.

 

Yazım Radikal Blog'un Twitter/Facebook hesabında paylaşılmadı, neden?

Radikal Blog'un ana sayfasına konulan her yazı, Twitter adresinden de paylaşılıyor. Bunun dışındaki yazıları tweet'leyemiyoruz. Facebook'da ise daha az yazı paylaşılabiliyor; günde 5 ila 9 arasında. Buraya da günün tartışılan ve öne çıkan konularında yazılan yazıları konuluyor.

 

Bir derdim var, editöre nasıl ulaşabilirim?

blog@radikal.com.tr adresi ile https://twitter.com/radikalblog twitter hesabına yaptığınız mention'lar hemen değerlendirilir. Ayrıca Facebook'taki http://www.facebook.com/radikalblog adresine de mesaj gönderebilirsiniz.

 

Editörün çalışma saatleri nedir?

Sabah 9 - akşam 6 arası. Ancak bazı günler geceleri ya da sabah erkenden de yazılar onaylanabiliyor. Bu ise tamamen,  gündemin yoğun olduğu bir gün olup olmamasıyla alakalı bir durum.

 

Yazımı gönderdim. Ne zaman onaylanacak?

Yazınızda düzeltilmesi gereken yerler varsa, yani yazım ve noktalama kurallarıyla ilgili bir sıkıntı varsa, yazınızın onaylanması 1 saat kadar gecikebilir. Bazı yazarlarımız İngilizce klavye kullanıyorlar. Bu tip yazılardaki Türkçe karakterlerin tamamını düzeltmek daha uzun sürdüğünden, bu durumda yazınızın onaylanması biraz daha sarkabilir. Tavsiyemiz; bir Word dökümanına yazınızı kopyalamanız ve dilbilgisi yanlışlıklarını düzelttikten sonra yazınızı göndermeniz.

 

Editör yazıma nasıl müdahalelerde bulunur?

Editör, yazınızdaki yazım yanlışlıklarını düzeltir, uzun cümleleri kısaltır, fotoğrafı alakasız bulursa oraya daha afilli bir şey koyar, başlığın yazının içeriğiyle ilgili yeterince fikir verdiğini düşünmüyorsa, size de danıştıktan sonra başlığı değiştirebilir.

 

Yazım neden onaylanmadı/silindi?

Radikal Blog, tıpkı Radikal Gazetesi'nin kendisi gibi, her türlü görüşe açık, özgür bir ortamdır. Yazılarınızda hakaret, nefret suçu içeren ifadeler, hedef gösterme gibi suçlarla ilgili ifadeler bulunmuyorsa, yazınız kolay kolay silinmez. Öte yandan basın bültenlerine ve etkinlik duyurularına da Radikal Blog'da ne yazık ki yer veremiyoruz.

Yazınızda uygunsuz ifadeler bulunuyorsa, kaynak gösterilmeksizin bir haber paylaşıldıysa, yahut yine kaynak gösterilmeden bazı istatistiki bilgiler verildiyse, size bunları düzeltmeniz için mutlaka e posta göndeririz. Eğer yazınızda bu değişiklikleri yapmadıysanız, yazılar 3 gün bekledikten sonra siliniyor.

Yukarıda anlattığımız durumlar olmamasına karşılık yazınız yine de 1 saat içinde onaylanmadıysa, lütfen bir e posta göndererek bizimle iletişime geçin.

 

Diğer sorularınız için her zaman; blog@radikal.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Aramıza hoş geldiniz =)YORUMLAR

Teşekkürler... -

Zaman zaman gecikme olsa da canla başla çalıştıkları ortada. Sadece yazıyla kalmıyor. Yayınlandıktan sonra 3-4 kez düzeltme yaptığım oluyor tek tek hepsini düzeltiyorlar... Teşekkürler arkadaşlar bıkıp usanmadan yardımcı olduğunuz ve bize bu imkanı verdiğiniz için...

4 2
Yazım Açılmıyor !! -

Bir haftada 5000 kişinin okuduğu yazımın başta okunma sayısı sıfırlandı sonra ise hiç açılmadı. İçinde yanlış bir metin olduğunu düşünmüyorum. Konuyla ilgili yazım http://blog.radikal.com.tr/sinema-film-kritikleri/detachment-analizi-herkes-izlemeli-izlettirmeli-67378

3 1
Geç yayın -

Blog'da 3 gün önce yazı yazdım,halen yayınlanmadı. Ne yapmam gerekiyor şimdi ? Güncelliğini yitirmesi yazıyı önemsiz kılmaz mı ?

1 4
Acil Yardım! -

Blog'da ki yazım facebook bağlantısıyla 150 beğeni almıştı. ancak beğeni sıfırlanmış. bu hatanın giderilmesini talep ediyorum. Blog'da beğenisi sıfırlanan yazım; http://blog.radikal.com.tr/Sayfa/vahsi-sistem-kapitalizm-58220

0 3
--- -

Merhabalar, öncelikle şunu sormak istiyorum. Ne zaman yazı atarsam atayım attıktan saatlerce sonra yayınlanıyor ve saat sorunundan dolayı çok gerilere gidip çok az okuyucu tarafından görülüyor. Benden saatler sonra yazıp da yazısı paylaşılan onlarca kişi var yani mesele nedir? İmla ve yazım kuralları 1 saatinizi de alsa arada uçurum farkı var.En azından sebebini bildirseniz? Aynı kişilerin her yazısının anında yayınlandığı gerçeği var. İnsaanlar iyi ktü bir emek veriyor ve karşılığını almak istiyor, siz de emek verip yoruluyorsunuz ama bir neden belirtmeniz hoş olacaktır.

0 1
Yazılarım neden geç yayınlanıp,dolaşıma girmiyor? -

Radikal Blog yazarıyım.Blogda yayınlanan yazıların nasıl seçildiğini bir türlü anlayamıyorum.Benim yazılarım her zaman benden sonra yazılan yazılardan çok sonra yayınlanıyor,bunun nedenini merak ediyorum.Böyle olunca da gündeme düşmüyor yazım.Mesela Anneler günü yazım ertesi gün yayınlanıyor,aslında bir önceki günün tarihi ve saati ile işleme girdiği için hiç bir zaman Radikal Blog ekranında görünmüyor.Bunun ciddi bir haksızlık olduğunu düşünüyorum.Dün gece saat 004 civarlarında gönderdiğim yazım hala yayında değilken, benden sonra gönderilen yazılar yayında.Üstelik yazımın bu yazıların çoğundan iyi olduğundan eminim.Dikkate alırsanız sevinirim.

1 1
Yazı Yayınlanmıyor -

Sayın Yetkili ,Dunden beri yazım yayınlanmıyor rica ediyorum yazımı lutfen yayına koyarmısınız.

0 0
Yazılar -

Yazım sabah koydum hala yayınlanmadı sıkıntı nedir acaba ?

0 0
Blog'umu ve yazılarımı Göremiyorum... -

Öncelikle bizlere bu imkanı sağladığınız için size sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Ben de burada blog yazıyorum ancak çevreme yazılarımı okumalarını söylediğimde, beni nereden bulabilecekleri konusunda hiç bir fikirleri yok, aslına bakılırsa blog' uma giriş yapmadan ben bile yazılarımı bulamıyorum. Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim...Saygılar !!!

0 0
Radikal ne zamandan beri sansürcü oldu? -

Yazdığım yazılar eşit muamele görmüyor. Kabul ediliyor ancak okuyuculara gösterilmemekte direniyor. Hangi argümanlara dayanarak yazıları paylaşıyorsunuz? Sadece sizin görüşünüz doğrultusunda gidene mi ? 'Basın sansürlenemez!' anlayışıyla yola çıkan RADİKAL ne zamandan beri kendi blog yazarlarının yazılarını sansürler? Eşitlik ve özgürlük ilkelerine ne oldu? Korkuyor musunuz?

3 0
Editör Ekibi -

Ben buradaki bir çok yorumun aksine teşekkür etmek için buradayım. Radikal blog ekibine dahil olduğumdan beri yazıdaki prosedür harici bir durum ile karşılaşmadım. Tüm yazılarım zamanında ve sorunsuz yayınlandı. Diğer yazarların heyecanını anlıyorum, ancak size şöyle söyleyeyim radikal blog'dan önce başka bir gazetenin blog sayfasına dahil olmaya çalışmıştım. 1 hafta geçmişti hala blogum beklemedeydi..Sonra Radikal Blog'u fark ettim ve benim emeğime daha layık olduğunu ilk 1 haftada anladım. İlk yazımı yayınlarken yukarıda bahsedilen mail adresine bir soru sordum ve 3 dakika olmadan cevap verildi, yardımcı olundu. Size şöyle söyleyeyim; Radikal Blog ekibinin de hızı ve yardımı ile 3 haftada 14 yazımı yayınladım..Silmek için diğer gazetedeki blog sayfama baktığımda ise blogum hala beklemede görülüyordu..Birey gördüğü emeğin hakkını ve karşılığını vermeli. O yüzden Radikal Blog ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.İyi çalışmalar..

6 1
Yanlış Bilgi -

Şöyle yazmışsınız: "Günün Blog yazarı, editör tarafından, bir önceki gece ya da o gün sabah gönderilen yazılar arasından seçiliyor. Yazarın daha önce Günün Yazarı olarak seçilmemiş olması dışında bir kriter bulunmuyor." Halbuki ben bazı yazarların aynı hafta içinde dahi en az 3-4 kez günün yazarı seçildiğini görüyorum!

7 0
anlamadım -

gündemle ilgili birşey yazıyoruz, o konu gündemden düştükten sonra yazı siteye giriyor. ne anladım bu işten. şimdi kendi yazımı sosyal paylaşım sitesinde paylaşmaya çalışıyorum, ancak paylaştığım linkten radikalblog'un ana sayfasına ulaşılıyor. rica etsem aydınlatır mısınız?

0 0
Bloğuma Yazı yükleyemiyorum Runtime Error hatası veriyor -

Runtime Error hatası çözümlemelerine baktım..denedim.Fakat olmuyor bloğuma yazı yüklenmiyor,ne yapabilirim?

1 2
Çalışma zamanı hatası oluştu problemini nasıl çözebilirim acaba ? -

Blog sayfamda yazı yayınlayamıyorum.çalışma zamanı hatası oluştu diye birşey çıkıyor bunu nasıl çözebilirim.

0 0
Bir yanıt vermek zor mu ? -

Önceden Yazdığım yazımın yayınlamnmasını beklerken 3 kez silindiğini gördüm 3 kez daha yazıyı revize ettim ve ekledim.Hiç Bir hakaret veya etik olmayan bir durum, paylaştığımı da düşünmüyorum .. Eğer bir yanlışlık veya farklı bir neden den dolayı olduysa nedenini bilmek isterim .Mail de çektim yanıt alamadım. İnternet reklamcılığı hakkında paylaşımlarım oldu ve mütemadiyen sildiniz.

0 11
Söyleyin de bilelim! -

Bazı yazılarım yayınlanmadığı gibi taslaklardan da siliniyor. Son yazım da hala bekletiliyor. Hakaret içermediği halde, din, Tanrı, muhafazakarlık gibi unsurlar acaba yazı işlerinin hazmedemediği kelimeler mi, yoksa iktidarın muhafazakar olmasına karşı bir hassasiyet mi?

7 5
Yazım Onaylanmadı -

İyi günler bende 2-3 gün önce ilk yazımı yolladım ama halen onaylanmadı, yazıyı gönderirken bir hata penceresiyle karşılaştım detaylı hata sayfası ve bilgileri blog@radikal.com.tr adresine gönderecem inşallah kolay gelsin...

0 5
.. -

Blog Editörü çok yoğun çalışıyorsunuz. O kadar yazıyı oku yaynla.. Zor iş kolay gelsin.. Bilgiler içinde Teşekkürler.

0 9
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.