Yazıma nasıl fotoğraf yükleyeceğim? Fotoğrafların boyutu ne olmalı?

06.02.2013 17:39:46
A+ A-

Yeni Radikal tasarımlarıyla beraber, büyük görsel kullanımı Blog'da da önem kazandı. Kocaman fotoğraflı, 'kral içerikli' yazılar artık Blog'da daha görünür oldu.

Yazıların içindeki manşet görselinin boyutları 492 piksel genişliğinde ve 346 piksel yüksekliğinde olmalı. Bazı durumlarda daha yüksek bir görsel de kullanabilirsiniz ama, bunun görüntüyü bozacağını hatırlayın.

 

Yazıların içine girilen fotoğrafların yüksekliklerinin ne olduğu önemli değil. Ancak genişliğinin 650 piksel ya da daha küçük olması gerekiyor.

Gelelim fotoğraf yükleme adımına...

Yazı ekleme sayfasını açtığınızda, aşağıdaki seçenekleri göreceksiniz.

Burada Select File'ı seçip, yüklemek istediğiniz jpeg formatındaki fotoğrafa çift tıklayın. Ardından Upload tuşuna basın.

Daha sonra, "Resimleri Güncelle" tuşuna basmanız gerekiyor. Yukarıdaki fotoğraf listesinde, seçmek istediğiniz fotoğraf çıakcak.

Fotoğrafı manşet için kullanmak istiyorsanız, yanındaki "Manşet" tuşuna basmanız yeterli. Eğer fotoğrafı yükledikten sonra fikrinizi değiştirir ve yazıyı fotoğrafsız yüklemek isterseniz, yukarıdaki görselde bulunan "Resimsiz" kutusunu işaretleyin.

 

Fotoğrafı yazının içine yüklemek için ise şunları yapmanız gerekiyor:

- Google" target="_blank">Google Chrome kullanıcısıysanız, fotoğraf listesinde çıkan yazıya sağ klikle tıkladığınızda, "Resim URL'sini kopyala" dseçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği tıklayıp aşağıda yazanları uygulayın.

- Internet Explorer kullanıcısıysanız, fotoğraf listesinde bulunan fotoğrafa sağ klikle tıklayıp, "Özellikler"e girin. Açılan pencerede, söz konusu fotoğrafın linkini bulacaksınız. Akabinde, aşağıdaki adımları uygulayın.

Yazı yazdığınız panel ekranında bazı tuşlar var. Bunlardan pembe renkle çevrelediğimiz düğmeye basınız.

 

 

Burada karşınıza aşağıdaki görüntü çıkacak. Orada "URL:" yazan bölüme, fotoğrafın linkini kopyalayın ve Tamam'a basın.

 ETİKETLER: Google,Internet ExplorerYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUMLAR

Resim ekleyemiyorum -

Yazima resim eklemeye calisiyorum ama bir turlu istedigim resim eklenmiyor. Daha once ekledigim resim ekleniyor, bu konuda bana yardimci olur musunuz? Facebook sayfaniza da mesaj attim ama donus saglanmadi.

6 0
Yüklediğim bir fotoğrafı bir türlü geri silemiyorum. -

Blog panelimde herhangi bir nedenle yüklediğim fotoğrafı geri silemiyorum. Ben mi silmesini bilmiyorum, yoksa silmek mümkün değil mi, ya da sisteminiz buna müsaade etmiyor mu?

2 5
Soru -

Bir önerim olcak ulaşabilirmisiniz bana furkankoc@windowslive.com

0 0
Yazıların yayınlanması!!! -

Yazıların okunup yayına geçmesi bir gün mü sürecek? Neye göre değerlendirilip yayına alınıyor bu yazılar? Ben hikaye bölümde yazılarını paylaşmaya kara veren yeni bir üyenizim. Bu sabah yüklediğim hikayem hala yayına alınmamıştır neden ?

0 1
eski foto yu nasıl silecem -

bir önceki yazım da bir resim koymuştum sonra yine bir yazı daha yazdım ve yazının durumuna göre bir foto koyacaktım aima bir önceki yazımın fotosu çıktı ve yeni yazımın manşeti foto koyamadım aksine bir önceki yazının fotosu yeni yazımının manşetinde çıktı

8 0
Tekni sorunlarınızla ilgilenir misiniz? -

Farkında mısınız çoğu zaman blogerlerdan kaynaklanmayan sebepler yüzünden yüklediğimiz fotoğraflar açılmıyorlar. Arada bir neden kontrol etmiyorsunuz blog sorunlarınızı? Bazı yazılarımızı ne yazık ki fotoğrafsız anlamsız olacağı için yayınlamıyoruz. Yaptınız bir güzellik, teknik olarak da bir zahmet ilgilenin!!! Mesela bugün sporla ilgili göndereceğim yazının, yarın bir anlamı kalmayacak. Teşekkür edseriz!!!!!

1 6
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.