Ah şu zalimler! - birde kendi vatandaşını döven bir Başbakan...

15.05.2014 08:48:52
A+ A-

I. Ah şu zalimler!

Öldürüldüler resmen. Haktan, hukuktan anlayan hiç kimse Soma faciasının bir kader olduğunu sarfetmez. Ancak tüm dünyevi değerlerden uzak birisinin söyledikleri olur. Nebileyim; Türkiye halkını mı aptal yerine koyuyorlar, yoksa kendileri mi cahil onu da anlamış değilim... Nedense onların cahilliğine inanmıyorum ama onların vicdansızlıklarına inanabiliyorum.

Dün akşam Almanya´da bir bilim adamı açıklıyor: Türkiye´de ocaklarda uygulanan standartlar Çin ve Hindistan ile aynı. Bizimkiler açıklıyor: Bizim maden ocakları dünya´da birinci sınıf standartlara sahip. Artık kime ınanmadığım zaten belli... Türkiye´yi daima ileri götürdük diyenler, sözlerinden utansın (Allah korkusu zaten yok onlarda!).

Herşeyi ortada: Bu insanlar resmen kâr için ölüme gönderilmiş. İnsan hayatın çok ucuz olduğu Türkiyemizde artık ileri demokrasi uygulansın. Suçlular önce istifa etmeli, sonra´da adalet sarayına çıkartılmalı. Ölümler kader olmamali. Bes vakit namazlı olsan dahil, iş kazalarını kader saymamalısın. O beş vakitliyiz diyenler şuna da inansın ki: Allah´da bukadar ocağın sönmesini istememiştir!

İş kazaları kaderdir diyenler bizlere hakaret ediyor resmen. Bunların hepsini Türk Ceza Kanunun 125. maddesine göre yargılamak lazım. Resmen şerefimize, daha cok vicdanımıza ufkumuza hakaret de bulunuyorlar. Kendileri bir cahil toplum peşindeler diye bizler kendilerimizi bunlara göre yönlendirmemeliyiz. Kendilerini padişah sananlar gelip geçicidir, onlar dünyanın heryerinde sadece makam ve para peşindeler. Ama bizler bunların yüzünde hayatlarımızı kayıp etmemeliyiz.

Basımız sağolsun. Bu zalimler ceplerindeki paralar artsın diye okadar çok ocak söndürdü ki...

II. Birde kendi vatandaşını döven bir Başbakan...

Gördünüz mü? Evet, görmüşsünüzüdür. Erdoğan öfkeli. Erdoğan Türkiye Cumhuriyetin`in Başbakan sıfatıyla protestocu bir vatandaşa saldırıyor. O çekimi en az onkere izledim. Gözlerime inanamadım ve tekrar tekrar izledim. Başbakan resmen saldırıyor. Fazla analize gerek yok. Bu insan bir ülkenin başbakanı olma hakkını tümüyle kaybetmiştir.

Yalnız bunlar bunun bilincide mi? Başbakan Erdoğan gün geçtikçe agresifleşiyor. Kendi halkına Tomayla saldırmak başka bir değerlendirme ama protesto hakkını kullanan vatandaşına eliyle saldırmak, İsrail dölü diye küfretmek (Erdoğanın ölçülerine göre küfür olabilir) dibi olmayan kuyuya düşmek gibi bir şeyi.

Erdoğan`ın kini ve nefreti yeni olmamalı. O hala Milli Selamet`in gençlik kollarındaki Erdoğan. Hala solcu düşmanı, hala İsrail düşmanı ve kendisini mutlak lider olarak gören bir cins insan. Onun içdünyası nasıl bilemem ama bugünden sonra kolayca tespit edilebilir. O tokat, o küfür onu gözümde saygısız bir insan yaptı. Türkiyemiz artık bu adama bel çevirmeli ve böylesi tavırları kabul etmemeli. Ya bunlar insanlarımıza karşı çağdaş dünyanın değerlerini ölçüt alır, ya da kendilerine yeni meslekler edinsinler.

 

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.