FriendFeed kapanıyor, şimdi veda zamanı

10.03.2015 11:46:07
A+ A-

FriendFeed, bu sefer kesin kapanıyor...
 
Bir çoğunuz eminim orası da neresi yahu diyecektir. İnternet ve sosyal ağ yaşınız biraz genç ise bilmemeniz normal. Biraz eskilere gitmek lazım. FriendFeed için şu kadarını rahatça söyleyebilirim, bugün piyasada ne kadar internet ile uğraşan varsa; onların doğduğu, kendini geliştirdiği yerin adıdır. Birbirine benzemeyen binlerce insanın, bazen iş, bazen güncel, bazen de en koyu muhabbetini çevirdiği, sanal arkadaşlıklarını gerçek arkadaşlıklara, iş ortaklıklarına dönderdiği, kullanımı sade ve kullanışlı ilk sosyal ağlardan birisidir. 
 
2009 yılında Facebook, FriendFeed'i satın aldığından beri bir köşeye terkedilen, her an ölümü bekleyen ve komada yatan bir hasta gibiydi. Hiç bir tedavi uygulanmadı. Kullanıcıları ise, Twitter ve Facebook'a yerleşerek arkasına bile bakmadı. 
 
Defalarca kapatılacak diye dedikodular yapıldı. Sonunda, FriendFeed blogunda paylaştığı bir makale ile, 9 Nisan 2015 tarihinde kendi fişini kendi çekeceğini duyurdu. 9 Nisan'dan itibaren artık Friendfeed internet hayatımızda olmayacak.
 
 

Simto, Fundalina, Sunipeyk, Alev, Aynebilim, 5 posta, Tokyo, Ramazan Çekiç ve daha niceleri. Blog, blog yazarlığı, etkinlikler, sabahın 8'inde buluşmalar, halı saha maçları. internete dair aklınıza başka ne gelirse. Bazen sanal, bazen gerçek. Hayatın ta kendisiydi Friendfeed. 

 
Aklınıza gelen her konuyu sorup çözüm bulduğunuz, fikir alışverişi yaptığınız, en sıkıntılı anlarınızda kendinize yakın arkadaşlar edindiğiniz, yeni sosyal ağlara kapağı atıp sonra geriye dönüp bakmadığınız ama orda hep duruyor olduğunu bildiğiniz bir mecranın kapanıyor olması, ben ve benim gibi kullanıcıları için çok üzücü. Beni de en iyi FriendFeed kullanıcıları anlayacaktır. 
 
Ne Facebook, ne Twitter... Hiç birisi senin yerini tutmayacak. Yaşattığın onca güzellik adına teşekkürler.
Güle güle FF ya da ef ef...
 
Daha fazlası için;  cevdetaykandemir.com
 


YORUMLAR

Çok ihmal ettik. -

İlk göz ağrımız ff satılmayıp geliştirilseydi şuan 1 numara olurdu ama buyuk balık kuçuk balığı yedi. Facebook kendine rakip istemedi. Mukedderat.

1 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.