Radikal Blog'un ilk 11'i var mıdır? Var ise kriter ne?

06.12.2014 15:31:53
A+ A-

Her gün radikal blog yazılarını okumak için  günlük zamanımın önemli bir dilimini ayırırım. Nerde ise çoğu blog yazarının alanını, konu başlıklarını biliyorum. Muhakkak ki yüzlerce blog yazarının arasında bu i daha ciddiye alan ve konu, dil, edebi açıdan fark yaratanlar vardır. Ama gözlemlediğim kadarı ile çok iyi olan bir arkadaş bazen vasatta kalmış, ya da fazla iddalı olmayan başka bir arkadaş çok güzel bir iş çıkarmış olabiliyor. 

Fakat, ana sayfadaki "blog yazarları" seçkisinde genellikle aynı arkadaşların yazısı var. Bana göre bu durum blog arenasında kalite adına bir rekabeti azalttığı gibi, çoğu blog yazarında bir öz güven yitimine neden olabiliyor. Tabi ki nerde ise her gün yazan ve bu işi çok önemseyen biri ile ayda yılda bir yazan ve yazmak için yazan bir tutulmamalı. Bu hassas dengede blog yazarlığını nerde ise meslek aşkı ile yapanlar ile bu işe yeni başlayan ve kalite kaygısı olanlar arasındaki dengeleme iyi yapılmalıdır. YORUMLAR

Sayın İlhan İlmenöz! ve öteki yorum sahipleri -

Eminim ki çoğu Radikal Blog yazarı belki daha magazinsel blog ve platformlarda onlarca kat daha fazla tıklanma(okunma) üstünlüğüne ulaşabilirler. Zannımca Radikal Blog'u tercih eden çoğu arkadaşın birincil meramı çok okunmak değil. Duyarlılıklarına en iyi Radikal ve Özel'de Radikal Blog ailesi içinde karşılık bulacağı için burdadır. Bu sebeple başta editörümüzün ve RADİKAL yönetiminin bu konuda hassasiyet göstermesi gerekmektedir.

4 0
Bazı blog yazarları kadrolu mu ne! -

Size çok katılıyorum. Hatta ben isimleri bile yazabilirim kimlerin ilk 11'de olduğuna dair. Benim yazılarımın da öne çıktığı zamanlar oluyor ama ben de bazılarının her yazısının öne çıkarılmasından hiç memnun değilim. Hatta Radikal'in kadrolu blog yazarı mı bunlar diyorum. Sürekli ana sayfada yer alan blog yazarlarına bakıyorum da, yorum olarak kattıkları bir şey de göremiyorum. İlk 11'de yer olmanın formülü ne biliyor musunuz; bir konuda faydalı bir düşünce açıklamak değil; gündemle ilgili bir şeyler karalamak. Gündem konularını saymayacağım ayrımcı veya duyarsız denilmesin diye ama o konularda yaz, bak nasıl manşete çıkıyorsun. Ben mesela bunun denemesini yaptım. Hiç alakam olmadığı, hatta yazdıktan sonra hiç memnun olmadığım, bu konunun benimle ne alakası var dediğim ama gündemde olduğu için manşete çıkıp, binlerce kez okunduğuna şahit oldum. Radikal de haklıdır belki kendince. Onların derdi de çok tıklanmak, çok okunmak olabilir. Ama tabi insanın inandığı konuları dile getirip de görmezlikten gelinmesi üzücü olabiliyor. Ama insanın da içinden gelmediği konularda bir şey anlatmaya çalışması çok samimiyetsiz oluyor. İnsan yazarken her bir kelimeye bile inanırsa öyle karaladıkları içine siniyor. Ama karşı tarafın işine gelmiyor sanırım bu inanç! Bu konuda yapılacak en güzel şey, tek bir merciye bağlı kalmamak. Bağımsız kendi bloğunun olması ve 3-5 kişi de olsa senin düşüncelerine ortak olması en tatmin edicisi.

1 0
DOĞRU SÖZE NE DENİR? -

Bu konuyu daha önce dile getirmiş biri olarak size yüzde yüz hak veriyorum...İlhan İlmenöz

1 0
size katılıyorum -

Çok haklısınız, kıstasın ne olduğunu bende hala anlayamadım. Hep aynı yazarlar ön sayfada. Öyle olunca da en çok onlar okunuyorlar, okundukça da ön sayfaya çıkıyorlar:)) Ön sayfada çıkan bir yazınız 500 okunurken, ön sayfaya çıkmayan yazınız ne yazık ki aynı zaman diliminde 15-20'de kalıyor. Diğer gazete bloglarıında ,yeni çıkan her yazı ön sayfadan mutlaka geçiyor...

1 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.