Alo...alo sesim geliyor mu?

Alo...alo sesim geliyor mu? SPOR
5,0
09.04.2015 22:37:41
A+ A-

Bir önceki yazıma "Ey bu ülkenin şımartılmış çocukları" diye başlık atmıştım. İsim belirtmemiştim ama kendini gazeteci sanan bazı emir erleri, toplanıp üstlerine vazife bilmişler ve kendi dahiyane zekalarıyla şımarık çocukların kim olduğunu açıklayıvermişler. Zeka meselesi ya, onlara göre; Trabzon şehri ve onun Dünya markası olmuş spor kulübü Trabzonspor, meğerse 15 - 20 yıldır çok şımartılmış.
 
Kendilerini spor alimi zanneden bir grup gazeteci, oturup Türk futbolunu masaya yatırmışlar ve kurtuluş için acil eylem planı sunmuşlar. Fatih Altaylı, Serdar Ali Çeliker, Kaan Ark ve diğer Habertürk yazar kadrosu. Fatih Altaylı, Trabzonspor'un 15-20 yıldır çok şımartıldığını söylerken, Serdar Ali Çelikler ise, şike sürecinin bittiğini söylüyor.
 
Beyler; Siz daha önce neredeydiniz yahu?
 
Derdiniz gerçekten futbolsa; bir haber vereyim size.  Futbolda, asrın en büyük şike skandalı yaşandı bu topraklarda. Futbolun önceden senaryosu yazılıp, oynanan bir tiyatro oyununa çevrildikten sonra, artık futbolseverlerin sizi ciddiye alacağını mı sanıyorsunuz? Gerçek futbol seyircisi, tüm dikkatini mahkeme kapılarına çevirdiğinde, onları duymayıp görmemezlikten geldiğinizi, inadına futbol konuştuğunuzu unutur mu sandınız? Siz tüm bunları yazınca bakın yine aklıma ne geldi. Hani biz kazanacaktık? Tüm kiri, pisliği halının altına süpürerek mi kazanacaktık? Kusura bakmayın, herkesin midesi o kadar geniş değil.
 
Türk futbolu yeni mi aklınıza geldi beyler? Yıllardır buralarda bas bas bağırıyoruz. Hiç mi kulağınıza bir şeyler, hiç mi bir isyan sesi gelmedi? Acaba, kulaklarınız dolar, euro vs. ile mi tıkalıydı, ya da o paracıklar kulağınızdan mı çekildi de, her şeyi duyar, anlar ve acil eylem planı sunar oldunuz? 
 
Alo... alo... sesim geliyor mu?
 
Gazeteci önce adil ve ahlaklı olacak. Sırf güçlü diye, güçlüye yamanmayacak. Farkında değilsiniz belki ama ne yazsak gider, herkes inanır devri biteli çok oldu. Sosyal medya devrinde yaşıyorsunuz. Google diye bir arama motoru var. En ufak yanlışınızda medya şaklabanına çıkar adınız. Öyle şeyler çıkar ki; birazcık, adamlığınız varsa sokağa dahi çıkacak yüzünüz kalmaz. 
 
Yazanların değil, yazmayanların büyük gazeteci sayıldığı bu devirde, bir şeyler yazmaya çalışmışsınız ama yanlış zaman, yanlış tercih kullanmışsınız. Hiç bir delil, hiç bir ispat yokken; bir şehri, bir bölgeyi, bir dünya markası takımı ve onun dünyanın her bölgesine dağılmış milyonlarca sevdalısını hedef tahtasına koymuşsunuz. Afferin! 
 
Öyle şımarık diye tespit yapacak, şike bitti dediğiniz zaman bitirecek, kalibrede mühim adamlar değilsiniz. Sap ile samanı birbirine karıştırmayın ve daha da fazla şımarmayın... 
 
Alo... alo... duydunuz mu? 
 

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.