Beşiktaş'ı yönetenleri yazdım, sen memleket gibi anla

Beşiktaş'ı yönetenleri yazdım, sen memleket gibi anla SPOR
5,0
16.04.2015 10:34:58
A+ A-

Süleyman Seba; 2014-2015 sezonuna adı verilen ve geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz, Beşiktaş'ın efsane başkanı. Dün okuduğumuz, 'Beşiktaş'a haciz geldi.' haberinden sonra, eminim mezarında kemikleri sızlamıştır.

Peki; 'Beşiktaş'a haciz geldi.' haberindeki sorumlular,

Yıldırım Demirören; Türk futbolunu idare eden Türkiye Futbol Federasyonu başkanı. Dün okuduğumuz, 'Beşiktaş'a haciz geldi.' haberine sebep olan dönemin Beşiktaş başkanı. Hem Beşiktaş'ı milyonlarca borçla bırakıp, hem de giderken milyonlarca alacaklı olarak, karşılığında senet alan bir iş adamı.

Fikret Orman; Göreve geldiğinde Beşiktaş'ı borç batağına batıranlardan hesap soracağız deyip, ardından bırakın hesap sormayı, bağımsız denetçi raporlarını bile açıklamayan ve  'Beşiktaş'a haciz geldi.' haberini okuduğumuz günün Beşiktaş başkanı. O da yarın, milyonlarca borç bırakıp, ardından ceketini alıp gidecek.

Yazık değil mi Beşiktaş'a, üzmediniz mi Beşiktaşlıları?

Sonuç ortada...

Sadece Beşiktaş değil, tüm kulüplerin durumu aynı. Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor... Emin olun, yok bir birinden farkı. Bu gidişle benzer haberleri, daha çok duyacağız. Beşiktaş, bu işin sadece güncel bir örneği. Kulüpler batıyor ama farkında değiliz. Şenol Güneş'in dediği gibi; "Türk futbolunun altında pantolon yok, hangi ceketi giysem derdinde."

Dedim ya; sorumlular diye... Sorumlu falan yok aslında. Başkanlar, yöneticiler belli süre göreve gelir, şöhretlerine şöhret katarlar. Adını, sanını daha önce hiç duymadığımız insanlar, nerdeyse devlet başkanları kadar makam ve mevkii sahibidirler artık. Tüm kapılar ardına kadar açılır. Hiç birisi, kendisine göre başarısız değildir. İyi şeyleri onlardan, kötü şeyler başkalarındandır.  Renk sevdası, forma aşkı bir yere kadardır. Tribünlerden bir iki çatlak ses geldiğinde, gitme vakti gelmiştir.

Kendi şirketlerinde; iğne iplikten, bir fincan kahveye kadar, her şeyin hesabını yapan ama iş kulüplere gelince milyon dolarlarlık anlaşmalara anında imza atan, futboldan ne kadar anladığı şüpheli, zengin iş adamları tarafından idare edilen, kulüplerden farklı haberler duymak iyimserlik değil mi?

Diyeceksiniz ki; Hepsi mi aynı? Elbette değil, aynı olmayanlara o yüzden efsane diyoruz ya...

Şimdi profosyonel yöneticiler, başkanlar olsa diyeceğim de, yedirmezler ki... En iyisi yormayayım daha fazla. Futbolumuzda memleket gibi işte. Kapkara diyen de var, tospembe diyen de. Nerden, nasıl bakarsan artık. 

Ben Beşiktaş'ı, futbolu yönetenleri yazdım, sen memleket gibi anla. Çünkü, futbol hayatın kendisidir.

Cevdet Aykan Demir 

<a href="http://www.kagitposetcim.net/2013/08/biraz-daha-kagt-poset-ornegi.html" target="_blank" style="color: #607ea3;text-decoration: none;float: left;font-weight:bold;">İLETİŞİM</a>
 
 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.