Bugün "Passoligsiz öğrenci kalmasın", yarın "passoligsiz ev hanımı kalmasın" !

Bugün "Passoligsiz öğrenci kalmasın", yarın "passoligsiz ev hanımı kalmasın" ! SPOR
5,0
29.09.2014 00:27:53
A+ A-

Antalyaspor resmi web sitesinde yayınlanan habere göre: Antalyaspor, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü  “Passoligsiz Öğrenci Kalmasın” diye öğrencileri stadlara çekmek için bir kampanya başlatmışlar.  Muratpaşa Spor Lisesi’nde başlatılan kampanya ile, 2.000 öğrenciye bedava passolig kartı dağıtılacak bedeli ise Antalyaspor Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanacak. 

 

 

http://antalyaspor.com.tr/07/haberler/item/680-passoligsiz-ogrenci-kalmasin-kampanyasi.html

 

xxx

 

Passolig sevdası ile yanıp tutuşan TFF ve kulüplerimiz, bakalım daha ne tür kampanyalar yapacak hayretle izlemeye devam ediyoruz. Takım aşklarından dem vurmak, pek tutmamış olmalı ki klasik yöntemlere başvurmaya başlamışlar. Bedava passolig, bedava maç bileti.

 

Bugün öğrencilere kampanya yapanlar, yarın stadları kalabalık göstermek adına, ev hanımları için kampanya, memurlar için kampanya, emekliler için kampanya, maden işçileri için kampanya yapacaklarına hiç şüphem yok. Sonuçta bildiğimiz, tanıdığımız ve alışık olduğumuz yöntemler bunlar. "Passoligsiz ev hanımı kalmasın" denmeyeceğinin garantisi var mı?

 

2.000 öğrenciye bu sene bedava passolig verdiniz ve ilgili özel bankaya bedelini cebinizden yatırdığınıza inanalım. Yeni sezonda da verecek misiniz? Malum kartların her sene yenilenmesi ve bunun da bir bedeli var. Her sezon cebinizden yenileyecek misiniz? Öğrencilerin ailelerine sordunuz mu? 

 

Öğrenciler tahminimce 18 yaş altındadırlar ve özel bir banka ile kişisel verilerini paylaşmak ve o bankanın müşterisi yapmak hukuka uygun mudur? Bir de neden sadece o banka?

 

Passolig ile amaç tam olarak nedir bilemiyorum. Bilsem de yazamıyorum. Ama taraftar profilini değiştirmek olduğuna inanıyorum. Şuan boş tribunlere oynanan maçlar, yakında hafiften dolmaya başlayacaktır. Bazı taraftar gruplarının sosyal medya mesajları hepimize rastlamıştır. Doğru veya yanlış ayırt etmem imkansız ama bir örnek verelim.

 

 

Sahi, bu passolig niye çıkmıştı ki? Yıllardır bedava bilet dağıtanlara, karaborsaya engel olmak için çıkartılan kart değil miydi? Yoksa maçlara bizden olanlar gelsin, bizden olmayanlar olmasa da olur mu?

 

Futbolumuzun hali ortada... 

Tribünlerde sadece koltukları görüyoruz...

Futbol kurallarına ve etiklerine aykırı herşeyi kabul edip sineye çekmişsiniz sonra bir kart ile baharın geleceğini bekliyorsunuz. 

 

Lafı uzatmayayım... Sizlerin adaletinize inanmıyorum. Bitirip, batırdığınız futboldan onurluca istifa edip, passoliginizi alıp gitseniz olmaz mı? Ya da Trabzonspor taraftar grubu Vira'nın da dediği gibi..."Sevgi passolig değildir, passoligsiz de sevilir."

 

Cevdet Aykan Demir

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.