Gohan'ın hayalleri gerçek oldu. Teşekkürler Villarreal FC

Gohan'ın hayalleri gerçek oldu. Teşekkürler Villarreal FC SPOR
5,0
05.09.2014 20:55:07
A+ A-

Sahada oynanan futbol için çok şey yazıldı, anlatıldı. Saha dışında ise, futbol aslında taraftarlar için  bir hayal oyunudur. Maçlar başlamadan hayaller kurulur, taktikler, oyunlar kafalarda oynanır, taraf olduğun renklere sevdalar beslenir o renklerin zaferi ile hayata bağlanılır. 

Futbol, sadece 22 kişinin oynadığı basit bir oyundan ibaret değildir. Renginden olan 11 profosyonel koşarken, onunla birlikte zihinlerde oynanan, milyonların harekete geçtiği gönül oyunudur. Sevdası olunan renk ile çoşan, o renkler ile değişik kimliklere bürünme biçimidir. Futbol aslında hayatın ta kendisidir...
 
Sosyal medyada önüme az önce bir video düştü. Bir futbolsever olarak etkilenmemek ve paylaşmamak mümkün değil. 
 
Olayın hikayesi şöyle,
 
İspanya La Liga takımı Villarreal'in taraftarlarından ve kanser hastası olan 13 yaşındaki Gohan isimli bir gençten bahsedeceğim. Onun bir hayali vardı. Villarreal maçına gidip trıbünlerde takımını izlemek. Belki de futbolcular ile tanışabilmek. 
 
Gohan, taraftarı olduğu Villarreal'in İskoç takımı Celtic ile oynayacağı özel maça kulüp tarafından davet ediliyor. Maça gittiğinde unutamayacağı bir sürprizle karşılaşıyor. Yalnızca maçı izlemek için davet edildiğini sanan Gohan, kendisini bir anda Villarrealli futbolcularla birlikte soyunma odasında buluyor. Futbolcularla tanışıp ve sırtında adı yazan 12 numaralı formayı şaşkın bakışları arasında giyiyor. Gohan, Villarreal formasıyla El Madrigal Stadı'nın çimlerine ayak basıyor ve bir de gol atıyor. Sevincini nasıl anlatabilirim ki.
 
En iyisi şimdi o anları hep birlikte  izleyelim.
 
 
Böyle bir olaya emek veren herkesi, Villerreal ve Celtic takımlarını yürekten kutluyorum. Böyle hayalleri gerçekleştirenler artsın eksilmesinler. Bu davranışın  diğer takımlara örnek olmasını diliyorum.  Bir de şöyle düşünelim. Bizim ülkemizde de taraftarı olduğu takımın maçına hiç gidemeyen ne çok insan vardır. Kulüplerimiz için çok minik bedellerle bu hayaller neden gerçek olmasın! 
 
 
 
Unutmayın, futbol asla sadece futbol değildir. 
 
Cevdet Aykan Demir
 
 
 
 
 

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.